Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

5 Ndzzw – 2020

Ogłoszenia duszpasterskie – 9.02.2020. r.

  • Niedziela Zwykła

 

  1. We wtorek – 11 lutego – wspominamy objawienia MB z Lourdes, który to dzień jest XXVIII  Światowym  Dniem Chorych. Pamiętajmy w tym dniu o naszych chorych na ciele i duszy. Centralne  uroczystości  Dnia  Chorego w Krakowie będą – jak co roku – w Łagiewnikach.

W tym dniu módlmy się  z wiarą i ufnością w pomoc Bożą za chorych. Uczynimy to szczególnie w czasie  Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Ten dzień jest też okazją do podziękowania i wdzięczności tym, którzy się w czasie  choroby modlili się  za nas i nieustannie to czynią.  Niech Bóg im tę troskę wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

 

  1. W  najbliższą środę  – 12 lutego –  na Mszy św. o godz. 18.00  będziemy się modlić, jak od wielu lat, „o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego”.  12 lutego przypada kolejna  – 50 rocznica jego tragicznej śmierci, podczas zatonięcia statku na  Sługa  Boży  Jerzy, tu na naszym  Osiedlu się urodził i tu spędził swoje dzieciństwo. Obecnie jego proces beatyfikacyjny jest na tym etapie, że potrzebny jest cud za Jego pośrednictwem. Dopiero po stwierdzeniu  prawdziwości cudownej łaski wyproszonej za pośrednictwem  Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego Papież  wyznaczy termin beatyfikacji. Zatem  módlcie się w różnych trudnych i beznadziejnych sprawach do Jerzego, a po ich spełnieniu  przynieście tę wiadomość i dokumenty lekarskie do Parafii.   Ufamy, że kolejny krakowianin, profesor Politechniki Krakowskiej, przykładny ojciec rodziny i prawdziwy, mądry chrześcijanin wejdzie do rodziny świętych  Kościoła.

 

  1. Codziennie, od poniedziałku do soboty, o godz. 17.30 odprawiamy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem błagalne nabożeństwo w intencji naszej Ojczyzny i  Kościoła. Trwa ono ok. pół godziny a składa się z 15-to minutowej cichej, osobistej adoracji, jednej  dziesiątki Różańca i fragmentu Litanii do św. Jana Pawła II. Przez udział w tym nabożeństwie okazujemy Bogu wiarę w moc modlitwy!

 

  1. Na koniec, dziś Matce  Bożej, która jest Uzdrowieniem Chorych powierzmy w modlitwie  naszych chorych, na ciele i duszy Parafian: Pod Twoją obronę ..

 

 

 

Back to top