Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

2 niedziela po Narodzeniu Pańskim

Ogłoszenia duszpasterskie –  5.01.2020 r.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 

  1. Jutro – 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Święto  Trzech Królów. To przypomnienie nam sceny z Ewangelii, gdy trzej  królowie, przedstawiciele świata pogańskiego składają Nowonarodzonemu Jezusowi hołd i królewskie dary. Podtrzymujmy ten stary polski zwyczaj, który mówi o przyjęciu Syna Bożego w naszym domu czy mieszkaniu, wypisując poświęconą kredą pierwsze litery imion królów: + K + M + B + i bieżący rok. Ci  trzej Mędrcy: Kacper. Melchior i Baltazar klęczący u stóp Jezusa są wielką nadzieją, że nawet ludzie, którzy stracili wiarę mogą ponownie spotkać Boga.
  2. Msze św. w naszym kościele będą jutro w takich godzinach  jak w niedziele.  W czasie każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło. Będzie je można nabyć jutro przed Mszami św. przed kościołem u młodzieży.
  3. Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich członków grup duszpasterskich działających przy Parafii na wspólny OPŁATEK i na wspólne śpiewanie kolęd – jest zaproszona orkiestra  „Mogilanie”.  Będzie również okazja złożenia  życzeń noworocznych i porozmawiać przy  przygotowanym przez pracowników  kuchni stole. Zapraszamy!!!
  4. Przyszła  niedziela nosi w Liturgii Kościoła nazwę  – Niedzieli  Chrztu Pańskiego – przypominająca nam o tym, że my uczniowie Chrystusa Jezusa mamy w tym obecnym świecie wprowadzać cywilizację miłości.
  5. Od wtorku przyjdziemy do was i waszych domów z kolędą , a więc z modlitwą i błogosławieństwem kapłańskim i po to by  poświęcić wam dom na Nowy Rok. Odwiedzimy w tym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicach: Mogilskiej, Chłopickiego, Zaleskiego Grunwaldzkiej, Eisenberga, Supniewskiego, Rymarskiej, Moniuszki, Narzymskiego, Lesistej, Olszyny, Kasprowicza i Kieleckiej. Dwa dni wcześniej ministranci zawiadamiają  o przybliżonym terminie kolędy. Rodziny nowe tzn. niedawno mieszkające na terenie Parafii – prosimy zgłosić swoją obecność u ministrantów lub bezpośrednio w Parafii – u Księży.
  6. W postawie adoracyjnej prośmy na początku roku naszego Boga o mądrość życia i błogosławieństwo …….

 

Back to top