Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Odpust 2020

Ogłoszenia  Duszpasterskie – 19.04.2020

Święto  Miłosierdzia  Bożego  – Odpust Parafialny.

 

  1. Dziś w naszej Parafii „ Odpust” , czyli doroczna Uroczystość Rodziny  parafialnej, związaną ze  Świętem Patrona  Parafii i kościoła.  Naszym Patronem jest Jezus  Miłosierny –  zatem w Święto Miłosierdzia Bożego są jakby Jego Imieniny, a co za tym idzie  dzień naszej wdzięczności za Jego opiekę nad każdym z nas, należących do Jego Wspólnoty, ale to też dzień, w którym – jak mówiła S. Faustyna – „rozlewa się w obfitości Jego Miłosierdzie”.  Zróbmy wszystko co jest możliwe w czasie tej epidemii, by skorzystać jak najwięcej z tego „strumienia” łask.
  2. Ci, którzy dziś nawiedzą kościół i zmówią tu: Wierzę w Boga, Chwała Ojcu, Ojcze nasz i pomodlą się w intencjach Ojca św. Franciszka, a są w stanie łaski uświęcającej. Mogą uzyskać odpust zupełny za siebie lub zmarłego.

A inni, po  pobożnym uczestnictwie  przed ekranem telewizora, w swoim domu, niech duchowo przeniosą się do  kościoła i odmówią te same modlitwy i duchowo przyjmą Komunię  św.

  1. Dziś Msze św. ( z udziałem tylko 5-ciu osób) odprawiamy w porządku odpustowym tzn. o 8.00,9.30,11.00,12.00, 15.00 i 18.00 – Mszy św. o godz.13.00 nie będzie.
  2. Przedłużeniem tego Święta jest Tydzień Miłosierdzia czyli szczególna pamięć i pomoc – na tyle ile w tych warunkach możemy – biednym, chorym, samotnym, bezdomnym i duchowo zagubionym – to na pewno ma być modlitwa za nich do Boga, Który najlepiej wie, jak zaradzić biedzie ludzkiej.
  3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy świętych:

   – w czwartek: św. Wojciecha BM, Głównego Patrona  Polski,

    – w piątek : św. Jerzego, męczennika,

    – w sobotę: św. Marka ewangelisty. W tym dniu swojej imieniny obchodzi nasz Metropolita Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, a także  Ks. Marek Pitala, nasz Duszpasterz.

Polecamy czcigodnych Solenizantów Waszej  serdecznej i życzliwej modlitwie.

  1. Na koniec: Jezusowi  Miłosiernemu zawierzmy siebie, swoje sprawy, naszą  Parafię i Ojczyznę i każdego człowieka – uczyńmy to słowami Wielkiego Apostoła Bożego Miłosierdzia św. Jana Pawła II , wypowiedzianymi w Bazylice  Miłosierdzia Bożego w  Łagiewnikach w 2002 r. ……………………………..

  

Back to top