Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Rocznica konsekracji kościoła

  1. W tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

– wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

– środa – św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przeżywać będziemy także Święto Niepodległości. Pamiętajmy w naszej modlitwie o naszej Ojczyźnie.

– czwartek – św. Jozafata, biskupa i męczennika,

– piątek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Krystyna, pierwszych męczenników polski

  1. 20 lat temu – w dniu 5 listopada w Roku Jubileuszowym 2000 została konsekrowana nasza, parafialna świątynia. Uczynił to nasz ówczesny Biskup – Ks. Kard. Franciszek Macharski. Konsekracja jest to Boża pieczęć, położona  na budowli postawionej  ogromnym wysiłkiem wielu ludzi dobrej woli,  a która potwierdza na zawsze i wobec wszystkich, że jest to miejsce święte. Pamiętajmy, że ta świątynia jest naszym rodzinnym domem, domem naszej Rodziny Parafialnej – korzystajmy z jego ciszy i przestrzeni sakralnej i dbajmy o niego.
  2. Miesiąc listopad, to czas wielkiej modlitwy i modlitewnej pomocy naszym bliskim zmarłym. Tu we wspólnocie Parafii dajemy im najlepsze dowody pamięci i przyjaźni:

— codziennie – przez 30 dni –  o godz. 7.00 odprawiamy  Mszę św. gregoriańskie za zmarłych,

— w każdą niedzielę, przez cały rok wspominamy i włączamy w modlitwę całą Parafię  w wypominki roczne  – kwadrans przed Mszą św. o godz. 8.00, 9.30 i 18.00,

— w każdą niedzielę listopada włączamy w Różaniec dusze waszych zmarłych z wypominek jednorazowych o godz. 17.30, zapraszamy do wspólnego odmawiania  tej pięknej Maryjnej modlitwy, którą wasi bliscy też odmawiali w czasie ziemskiego życia.

  1. Pół godziny przed każdą Mszą wieczorną odbywa się adoracja w intencji Ojczyzny i Kościoła w Polsce. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie.
  2. Polećmy miłosierdziu Bożemu tych, których w tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

– Józef Filipek,

– Zofia Nowak,

– Robert Dyrda,

– Zofia Kuleszir,

Dobry Jezu, a nasz Panie…

Back to top