Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia duszpasterskie –  7.06.2020 r. 

 Uroczystość  Najświętszej Trójcy.

 

  1. Tajemnica dzisiejszego Święta –  o Bogu w Trójcy  Świętej Jedynym wyraźnie mówi, że my chrześcijanie jesteśmy ludźmi z innego świata, ze świata Bożej Miłości, który  Jezus przyniósł na świat. Dlatego  mamy być ludźmi  o jasnym i przeźroczystym stylu życia wartościami  Bożymi i szanującymi bliźnich. To jest przesłanie tej dzisiejszej  niedzieli i jej tajemnicy o Bogu Trójjedynym.
  2.  A w najbliższy czwartek Boże Ciało.  czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Wielkie  Święto Bożej Obecności i  Miłości ukrytej pod postacią Chleba. To dzień szczególnego  świadectwa   swojej wiary  i swoich przekonań – przed Bogiem i ludźmi –  poprzez udział we Mszy św. i w  procesji Bożego Ciała. 

         Procesji Eucharystyczna  jest  wyrażeniem na zewnątrz  swojego  przywiązania do religii i do Jej Założyciela – Jezusa Chrystusa,  obecnego wśród nas.

W Boże Ciało porządek odprawiania Mszy św. niedzielny z jedną zmianą: Mszy św. o godz. 13.00 nie będzie, ale będzie   Msza św. koncelebrowana o godz. 16.00, po której  wyruszymy z procesją eucharystyczną. W tym roku, ze względu na zagrożenie  życia i zdrowia, procesję odprawimy wokół kościoła. Zatrzymamy się w czterech miejscach – znakach, które mówią o naszym kościele jako miejscu świętym. Przy krzyżu w narożniku kościoła przy ul. Moniuszki, przy rzeźbie  Matki Bożej pod baldachimem

Czyli w  Domu Matki i Syna  przy ul. Brodowicza, trzeci ołtarz będzie przy ul. Bandurskiego w miejscu, gdzie niedługo stanie pomnik Kapelana  Legionów  Polskich Ks. Bpa W. Bandurskiego i popiersie Prezydenta  Edwarda  Raczyńskiego, naszego darczyńcy, dzięki któremu można było zbudować kościół i cały Ośrodek Kulturalno-Charytatywny. A czwartym ołtarzem będzie nasz Krzyż Misyjny na placu przed kościołem. Zapraszamy, ale pamiętajmy, by zachować bezpieczną odległość od siebie i mieć zasłonięte – w czasie  Mszy św. i procesji – usta i nos dla naszego bezpieczeństwa.  

 

  

Prosimy z trasy procesji  usunąć na ten czas od.16.00 – 18.00 samochody a okna i balkony  przyozdobić wypada symbolami religijnymi –  według własnego uznania. To  powinno być widoczne dla  wszystkich, gdzie, w których mieszkaniach żyją  ludzie szanujący Boga i cieszą się z Jego przejścia obok.

 Przypominajcie o procesji i o przystrojeniu swych okien,  swoim sąsiadom! –  a może trzeba komuś starszemu pomóc w dekoracji? 

 Po procesji będzie jeszcze  Msza św. w kościele – ok. godz. 18.00.

3. Święto Bożego Ciała przedłuża się na tzw. Oktawę czyli na kolejne osiem dni. Codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00  będziemy odprawiać procesję z Najśw. Sakramentem wokół  placu przykościelnego.

4. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym ku czci Bożego Serca i do modlitwy za Kościół i za naszą Ojczyznę codziennie o godz.17.30. W poprzednie lata Litanię do Serca Pana Jezusa  śpiewaliśmy po Mszach św. wieczornych, w tym roku została zmieniona pora odprawiania tego nabożeństwa – na godz. 17.30.

5. W sprawach kancelaryjnych proszę się kontaktować z Księżmi telefonicznie  na numery wywieszone na drzwiach kancelarii. A w sprawach intencji  mszalnych prosimy o kontakt po Mszach św. o 8,00 lub 18.00 w zakrystii.

 

                                   A teraz nasza adoracja: ……………………….

 

 

 

 

 

Back to top