Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

VII NdzWielk. 2020

Ogłoszenia duszpasterskie –  24.05..05.2020  r.

Wniebowstąpienie  Pańskie.

 

 

  1. Jak we wszystkich istotnych sprawach życia tak i dziś Jezus poprzez swoje Wniebowstąpienie  mówi nam o naszym  życiu, które jest drogą do nieba i o Ojczyźnie, w której czeka na nas wszystkich.  Każdy ma swoją drogę i zadania wyznaczone przez Stwórcę tu na ziemi , a brama do wieczności jest tylko jedna, wszyscy do niej muszą trafić.  Ci, którzy żyli „po Bożemu” na ziemi będą żyć z Bogiem na wieki w niebie. A co z tymi, którzy żyją „po swojemu”? Póki  żyją, tu na ziemi,  mają szansę tę drogę i bramę odnaleźć.

 

  1. A przez cały maj, podtrzymując piękną Tradycję, codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwo ku czci NM. Przychodźcie, w kościele może być 60 osób a nic nie zastąpi wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej.

 W tym tygodniu  w czasie nabożeństw czekając na Zesłanie Ducha św. odmawiamy Nowennę  modlitw   przed tą  Uroczystością.

 

  1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:

         – dziś wspomnienie  NMP Wspomożycielki Wiernych,

         – w poniedziałek:  św. Grzegorza VII papieża,

         – we wtorek: św. Filipa Nereusza, kapłana,

         – w czwartek: rocznica śmierci (1981) Sługi Bożego ks. Kard Stefana  Wyszyńskiego Prymasa Polski.  Planowana na 7 czerwca Jego beatyfikacja została z powodu  epidemii odwołana na inny dzień.

         –  w piątek: św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

  1. Przypominamy, że okres  wielkanocny kończy się 7 czerwca a to znaczy, że kończy się także  czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.   
  2. Po przerwie wraca do swej działalności nasz gabinet medyczny. W wyznaczonych dniach będzie można zmierzyć ciśnienie , wysokość cukru we krwi, otrzymać lekarstwa i także je przynieść do gabinetu, by je przekazać potrzebującym.
  3. Z okazji Święta Matki, wszystkim mamom wychowujących swe dzieci życzymy mądrości, cierpliwości wsparcia  Bożego w tym trudnym dziele.  Innym Matkom , by zbierały  od swoich dzieci, błogosławione owoce swojej ciężkiej pracy. A zmarłym Matkom  – szczęśliwej wieczności w Domu Boga.                                        

Na koniec, polećmy wszystkie  Matki opiece Maryi, Bożej Matce: Zdrowaś  Maryjo ………

 

 

 

Back to top