Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia parafialne – Boże Narodzenie

Ogłoszenia duszpasterskie – 25.12.2021  r.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Z kalendarza liturgicznego:

  • Jutro – niedziela i święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
  1. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone – na kształcenie studentów na Uniwersytecie Papieskim im. św. Jana Pawła II w Krakowie.
  2. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty duszpasterskiej, udamy się natomiast do osób, które wyrażą taką chęć. W celu sprawnej organizacji „kolędy” prosimy o zabranie i wypełnienie formularzy znajdujących się przy głównym wyjściu z kościoła.
  • Wizytę planujemy rozpocząć w poniedziałek 10.01.
  • Wypełnione formularze prosimy składać w zakrystii do niedzieli 09.01.

W związku z panującą sytuacją, pragniemy omodlić w naszej świątyni wasze rodziny i wszystkie wasze sprawy ofiarując w tej intencji msze święte. Zapraszamy na tę modlitwę zgodnie z harmonogramem rejonów zamieszczonym na tablicy ogłoszeń, a także na stronie internetowej naszej parafii. Msze te będą odprawiane od poniedziałku 03.01. do niedzieli 09.01. każdego dnia w następującym porządku:

  • w niedzielę i Uroczystość Objawienia Pańskiego o godzinie 13.00
  • w pozostałe dni tygodnia o godzinie 18.00.

Składka zebrana podczas tych mszy świętych przeznaczona będzie m.in. na wsparcie ośrodków dla księży chorych , Uniwersytet im. Jana Pawła II w Krakowie oraz fundusz misyjny. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi zamieszkałego przez Was rejonu.

 

Podziękowania:

 

Serdeczne podziękowania wszystkim kapłanom za posługę w konfesjonale, odwiedziny chorych i każdą modlitwę. Dziękujemy Wam za wszelką troskę o naszą świątynię i parafię, za każdą złożoną ofiarę i za budowanie atmosfery wzajemnej życzliwości. Za pomoc s. Racheli w przygotowaniu szopki, ubieraniu choinek, doprowadzenie do porządku terenu wokół kościoła. Za troskę o ubogich, z którymi podzieliliście się żywnością, poświęconym czasem, wsparciem, oraz pięknie wykonanymi stroikami i wypisanymi życzeniami. Dziękuję za posługę naszej kuchni św. s. Faustyny – za s. Alenę, pracowników, wolontariuszy, którzy przygotowali wieczerzę wigilijną i dbają o potrzebujących każdego dnia. Za pomoc s. Domityli w trosce o rozwój dzieła Caritas – dla chorych, samotnych i ubogich.

 

Życzenia:

 

Życzymy Wam, by blask Betlejemskiej Nocy zajaśniał w Waszych sercach i w Waszych domach. Jezus, który przychodzi do nas na ziemię, niech obdarza Was swoją miłością i pokojem, niech przynosi nadzieję, na przezwyciężenie światowej pandemii i lepsze, normalne jutro. Niech wdzięczność za to, co daje nam Bóg, towarzyszy wam w codziennym życiu i wspiera w podążaniu ku Niebu. Życzymy Wam Bożej opieki i wszelkiego dobra na każdy dzień.

Back to top