Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

2 Niedziela Adwentu – Ogłoszenia Duszpasterskie

2 Niedziela Adwentu

 

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy świętej uklękniemy adorując Najświętszy Sakrament.

2. Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa
Środa – wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i doktora Kościoła
Czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w tym dniu o 6:30 (Roraty), 8:00, 12:00, 18:00.

 

3. Dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Po Mszy Świętej przed Kościołem można złożyć ofiary jako nasze wsparcie dla tego dzieła.

4.Zapraszamy Was do udziału w Roratach codziennie o godz. 6.30.

4. We wtorek po mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do sali przy ul. Bandurskiego 12

5. Wraz ze zbliżającymi się Świętami wchodzimy w szczególny czas pamięci o drugim człowieku. Osoby samotne i chore chcemy obdarować małym gestem życzliwości i pamięci ze strony parafii. Od kilku lat nasz zespół Caritas przygotowuje stroiki świąteczne na ich stoły i przekazuje kartkę z życzeniami.

Kochane rodziny wraz z dziećmi. W tym roku zapraszamy Was do włączenia się w tę inicjatywę. Wykonanie lub zakupienie prostego stroika i wypisanie kilku życzliwych słów na Boże Narodzenie będzie nieocenionym darem dla samotnej osoby. Wszystkich zainteresowanych tą inicjatywą prosimy o zgłaszanie się do zakrystii do niedzieli 11.12. Stroiki i życzenia należy przekazać do niedzieli 18.12. do Sali Widowiskowej.

6. Tak jak w poprzednie lata mamy możliwość niesienia pomocy ubogim i potrzebującym. W tym celu jest wystawiony kosz w kościele i na pasażu, aby do niego składać żywność, i artykuły chemii gospodarczej. Dary te wraz ze stroikiem, kartką świąteczną i życzeniami od parafian zostaną zaniesione do potrzebujących.

7. W wigilię będziemy dzielić się z najbliższymi opłatkiem, symbolem obecności Jezusa, oraz zapalimy świecę jako znak solidarności z najuboższymi. Poświęcone opłatki oraz świece Caritas dostępne są w zakrystii, a w dni powszednie na zielonym pasażu.

8. Dziś po Mszy Świętej wieczornej zmianka tajemnic różańcowych.

Back to top