Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

3 Niedziela Adwentu – Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie – 11.12.2022  r.

III Niedziela Adwentu – Niedziela Gaudete

 

Z kalendarza liturgicznego:

–      Wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
–       Środa – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 1. Różowy kolor szat liturgicznych trzeciej Niedzieli Adwentu – Niedzieli Gaudete, mówi nam o radości chrześcijanina, która płynie ze świadomości bliskości Boga. Zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie podczas Rorat oraz kwadrans przed i w trakcie każdej mszy świętej.
 2. Podczas nabożeństw tego tygodnia będziemy się modlić o życie religijne i chrześcijańskie w naszych rodzinach oraz o pojednanie się z Bogiem i bliźnimi na Święta.
 3. Zapraszamy na Roraty – codziennie o 6.30. Od Soboty – 17 grudnia, podczas Rorat odprawiać będziemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
 4. Zapraszamy na spotkanie i rozmowę w ramach WBC nt. „W oczekiwaniu na koniec świata” we wtorek po mszy świętej wieczornej do sali przy ul. Bandurskiego 12. Zaproszenie szczegółowe na plakatach.
 5. Wraz ze zbliżającymi się Świętami wchodzimy w szczególny czas pamięci o drugim człowieku. Osoby samotne i chore chcemy obdarować małym gestem życzliwości i pamięci ze strony parafii. Od kilku lat nasz zespół Caritas przygotowuje stroiki świąteczne na ich stoły i przekazuje kartkę z życzeniami.

Kochane rodziny wraz z dziećmi. Zapraszamy Was do włączenia się w tę inicjatywę. Wykonanie lub zakupienie prostego stroika i wypisanie kilku życzliwych słów na Boże Narodzenie będzie nieocenionym darem dla samotnej osoby. Wszystkich zainteresowanych tą inicjatywą prosimy o zgłaszanie się do dzisiaj w zakrystii. Stroiki i życzenia należy przekazać do niedzieli 18.12. do Sali Widowiskowej.

 1. Tak jak w poprzednie lata mamy możliwość niesienia pomocy ubogim. W tym celu jest wystawiony kosz w kościele i na pasażu, aby do niego składać żywność, którą podzielimy się w Święta z tymi, którzy jej nie mają. Z kartką świąteczną i życzeniami od Parafian wasze dary zostaną zaniesione do potrzebujących. W imieniu obdarowanych składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać.
 2. W tym roku nie będzie tradycyjnie rozpisanej Wizyty Duszpasterskiej, udamy się natomiast do osób, które wyrażą taką chęć. W celu sprawnej organizacji „Kolędy” prosimy o zabranie i wypełnienie formularzy znajdujących się przy głównym wyjściu z kościoła bądź też zapisanie się elektronicznie na naszej stronie internetowej:

https://forms.gle/eAycKmKCCRdtVCM77
–   Wizytę planujemy rozpocząć tuż po Świętach Bożego Narodzenia 27.12.
–   Wypełnione formularze prosimy składać w zakrystii po mszach świętych
–   O terminie planowanej wizyty kapłan poinformuje telefonicznie

 1. Jak co roku w naszej parafii zostanie zorganizowana Wieczerza Wigilijna dla samotnych i potrzebujących oraz wolontariuszy naszej Kuchni św. s. Faustyny. Rozpocznie się ona wspólnym uczestnictwem we mszy świętej w piątek 23.12. o godzinie 15.00. Po niej przejdziemy do Sali Widowiskowej, by wspólnie się spotkać na świętowaniu przy wigilijnym stole. Dla lepszej organizacji tej Wieczerzy prosimy o zapisy w naszej kuchni już od poniedziałku w godzinach jej funkcjonowania. Zapisy te są konieczne do przygotowania odpowiedniej ilości posiłków.
 2. Poświęcone opłatki oraz świece Caritas są dostępne dziś po mszy świętej przed kościołem, a w dni powszednie na stoisku w pasażu.
 3. Do chorych z posługa sakramentalną udamy się w czwartek 22.12. między godziną 9.00 a 11.00. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii adresy chorych, którzy chcą na Święta pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.
 4. W poprzednią niedzielę w ramach zbiórki na Kościół na wschodzie zebraliśmy kwotę 2170 zł. Za wszystkie ofiary w geście solidarności składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. W następną niedzielę po mszach świętych zostanie przeprowadzony kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne z DPS Łyszkowice oraz Centrum C7 na Warsztatach Terapii Zajęciowej. Dochód zostanie przeznaczony na rozwój i wsparcie zajęć terapeutycznych prowadzonych dla upośledzonych dzieci z tych ośrodków.
Back to top