Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie – 13.03.2022  r.

II Niedziela Wielkiego Postu

 

Z kalendarza liturgicznego:

 • Sobota – uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP; pamiętajmy w tym dniu w modlitwie w sposób szczególny o naszych siostrach Józefitkach.
 1. Dziś rozpoczynamy tydzień modlitw o ochronę życia.
 2. Wielki Post, to czas na wejście w głębię misterium zbawienia oraz wzmożonej pracy nad sobą. Zachęcamy Was do pogłębiania życia duchowego i trwania w podjętych postanowieniach.
 3. Zapraszamy Was do udziału w nabożeństwach pokutnych:
 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – w każdy piątek o godz. 8.30, 15.30 i 18.30, a Drogi Krzyżowe dla dzieci są w tym dniu o godz. 17.00.
 • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 1. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek na 18.30 do sali przy ul. Bandurskiego 12.
 2. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii wraz ze swymi rodzicami dziś na mszę o godzinie 11.00.
 3. W związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie nasza parafia pragnie włączyć się w konkretne zadania i pomoc, które mogą przysłużyć się osobom opuszczającym swoją ojczyznę na skutek wojny. Na dzień dzisiejszy zachęcamy do następujących form pomocy:
 • przy wyjściu znajdują się ulotki z zapotrzebowaniem na leki i środki medyczne niezbędne na Ukrainie. Bardzo prosimy o przynoszenie ich w miarę Waszych możliwości dzisiaj do zakrystii, a w ciągu tygodnia na stoisko na pasażu handlowym
 • również przy wyjściu z naszej świątyni są przygotowane do zabrania i wypełnienia Deklaracje udzielenia schronienia uchodźcom, których potencjalnie możemy przyjąć do naszych domów; wypełnione deklaracje prosimy składać w zakrystii.
 • wszystkich parafian, którzy przyjmują osoby uciekające z Ukrainy zapraszamy w tygodniu do naszej kuchni po żywność, która wspomoże Was w zrównoważeniu rodzinnego budżetu. Jest ona dostępna w godzinach funkcjonowania naszej Kuchni.
 • Jako parafia włączyliśmy się czynnie w zaangażowanie na rzecz Ukrainy. Funkcjonują u nas dwa mieszkania, w których przyjmujemy osoby znajdujące się w potrzebie, nasz bus wraz z naszymi wolontariuszami przez weekend transportuje osoby ze Lwowa do naszej wschodniej granicy oraz jesteśmy gotowi pomóc Wam w koordynacji działań związanych z przyjmowaniem uchodźców do Waszych domów. Wszelkie zapotrzebowanie z tym związane prosimy zgłaszać w zakrystii.
 1. Specjalne wydanie Gościa Niedzielnego poświęconego w całości świętemu o. Pio do nabycia w zakrystii.
 2. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:
 • Zdzisława Szewioła
 • Zygmunta Bober
 • Marię Taborską-Buczek
 • polecajmy Bogu również ofiary wojny w Ukrainie

Prośmy dla nich o dar Miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

Back to top