Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela wielkiego postu

Ogłoszenia duszpasterskie – 20.03.2022  r.

III Niedziela Wielkiego Postu

 

Z kalendarza liturgicznego:

 • Piątek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia; Zachęcamy do przyjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze w tym dniu o 8.00, 15.00 i 18.00. Podczas nich będzie można złożyć wypełnioną Deklaracje Duchowej Adopcji. Formularze można zabrać ze stolika przy wyjściu z naszego Kościoła.
 1. Wielki Post, to czas na wejście w głębię misterium zbawienia. Zachęcamy Was do pogłębiania życia duchowego i trwania w podjętych postanowieniach.
 2. Zapraszamy Was do udziału w nabożeństwach pokutnych:
 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – w każdy piątek o godz. 8.30, 15.30 i 18.30, a Drogi Krzyżowe dla dzieci są w tym dniu o godz. 17.00.
 • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 1. W poniedziałek po mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Grupy Mężczyzn Świętego Józefa do salki przy ul. Bandurskiego 12.
 2. Zapraszamy na spotkanie WBC we wtorek na 18.30 do naszej świątyni. Tematem będzie refleksja nad pytaniem: „Czy Bóg musiał poświęcić swojego Syna?”
 3. Pragniemy również zaprosić Was na Wielkopostny Wieczór Chwały do naszej świątyni w najbliższą sobotę na 19.00. Chcemy w modlitewnej atmosferze, w której będzie nam towarzyszył zespół „Zapatrzeni” z Leżajska odkrywać i doświadczać świadectwa miłości płynącego z krzyża Chrystusa. Szczegóły na plakatach.
 4. W związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie nasza parafia pragnie włączyć się w konkretne zadania i pomoc, które mogą przysłużyć się osobom opuszczającym swoją ojczyznę na skutek wojny. Na dzień dzisiejszy zachęcamy do następujących form pomocy:
 • przy wyjściu znajdują się ulotki z zapotrzebowaniem na leki i środki medyczne niezbędne na Ukrainie. Bardzo prosimy o przynoszenie ich w miarę Waszych możliwości do zakrystii lub na stoisko na pasażu handlowym
 • również przy wyjściu z naszej świątyni są przygotowane do zabrania i wypełnienia Deklaracje udzielenia schronienia uchodźcom, których potencjalnie możemy przyjąć do naszych domów; wypełnione deklaracje prosimy składać w zakrystii.
 • wszystkich parafian, którzy przyjmują osoby uciekające z Ukrainy zapraszamy w tygodniu do naszej kuchni po żywność, która wspomoże Was w zrównoważeniu rodzinnego budżetu. Jest ona dostępna w godzinach funkcjonowania naszej Kuchni.
 • Jako parafia włączyliśmy się czynnie w zaangażowanie na rzecz Ukrainy. Funkcjonują u nas już trzy mieszkania, w których przyjmujemy osoby znajdujące się w potrzebie. Jesteśmy gotowi także pomóc Wam w koordynacji działań związanych z przyjmowaniem uchodźców do Waszych domów. Wszelkie zapotrzebowanie z tym związane prosimy zgłaszać w zakrystii.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:
 • Józefa Kułagę
 • Ludwika Rogowskiego
 • polecajmy Bogu również ofiary wojny w Ukrainie

Prośmy dla nich o dar Miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

Back to top