Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie – 03.04.2022 r.

V Niedziela Wielkiego Postu

Z kalendarza liturgicznego:

 • Dziś – przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Zasłoniliśmy krzyże w naszej świątyni. Zwyczaj ten jest długowieczną tradycją i symbolizuje żal oraz pokutę, jakim powinien poddać się grzesznik, aby mu wolno było znowu podnieść oczy na Boski Majestat. Wyobraża ona także poniżenie Chrystusa, zakrywające chwałę Jego Bóstwa.
 • w następną niedzielę – Niedziela Palmowa, zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na mszę świętą o godzinie 11.00 po której odbędzie się konkurs palm
 1. Dziś rozpoczęliśmy święty czas Rekolekcji Wielkopostnych. Prowadzi je dla nas ks. Bartosz Wronikowski, który na co dzień przebywa w Rzymie zgłębiając zagadnienia związane z teologią oraz sztuką sakralną z szczególnym uwzględnieniem symboliki i tworzenia mozaiki. Program rekolekcji do zabrania przy wyjściu z kościoła oraz dostępny na plakatach i stronie internetowej.
 • w poniedziałek i wtorek będzie dodatkowa msza z nauką dla wszystkich o godz. 17.00

Zachęcamy Was do jak najintensywniejszego zaangażowania w ten święty czas. Spowiedź Rekolekcyjna we wtorek w godzinach:

 • 00-9.00; 15.00-17.00; 17.30-20.00;
 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pokutnych:
 • Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 8.30, 15.30 i 18.30, nabożeństwo z udziałem dzieci o godz. 17.00.
 • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 1. Ze względu na czas rekolekcji nie odbędzie się w ten wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego.
 2. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami zapraszamy do naszej świątyni na spotkanie w najbliższą sobotę na godzinę 17.00.
 3. Po każdej mszy świętej nasz „Caritas” będzie rozprowadzać dziś palmy i baranki wielkanocne, można także składać produkty żywnościowe i chemię do koszy w naszym kościele, a w dni powszednie w Zielonym Pasażu.
 4. Wolontariusze z Hospicjum św. Łazarza po każdej mszy świętej będą kwestować na rzecz tego dzieła. Zachęcamy do hojności na ten piękny cel.
 5. W następną niedzielę wolontariusze w imieniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Domu Pomocy Społecznej z Łyżkowic będą rozprowadzać ozdoby świąteczne na stół wielkanocny. Całkowity dochód w ten sposób zebrany będzie przeznaczony na rzecz pomocy Ukrainie.
 6. Zmianka tajemnic różańca dziś po mszy świętej wieczornej.
 7. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:
 • Władysława Kusinę
 • Wandę Witas
 • Tadeusz Marczyńskiego
 • Krystynę Szczuberlak

Prośmy dla nich o dar Miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

Back to top