Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

II Niedziela Adwentu – Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – 10.12.2023 r.
II Niedziela Adwentu
Z kalendarza liturgicznego:
Środa – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy – pamiętajmy w modlitwie o naszej pani organistce
Czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
1. Tak jak w poprzednie lata mamy możliwość niesienia pomocy ubogim i potrzebującym. W tym celu jest wystawiony kosz w kościele i na pasażu, aby do niego składać żywność, i artykuły chemii gospodarczej. Dary te wraz ze stroikiem, kartką świąteczną i życzeniami od parafian zostaną zaniesione do potrzebujących.
2. Świece „Caritas” jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” są do nabycia po mszy świętej przed kościołem. Dochód z nich jest przeznaczony jest między innymi na finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. Po każdej mszy nasz Caritas będzie rozprowadzać także opłatki. W tygodniu opłatki są dostępne w Zielonym Pasażu, oraz w zakrystii po Mszach Świętych.
3. Dziś obchodzimy XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na ten cel do puszek na stolikach Caritasu.
4. Zbliża się czas świętowania misterium narodzenia Jezusa Chrystusa, a z nim coroczna tradycja Wizyty Duszpasterskiej. W tym roku pragniemy dotrzeć z zaproszeniami do każdego mieszkańca naszej parafii. Jesteśmy w trakcie roznoszenia zaproszeń – powinny dotrzeć do każdego w tym tygodniu. Prosimy Was o wypełnienie zawartych w nich formularzy i dostarczenie ich do kancelarii lub zakrystii do niedzieli 17.12. Chęć Wizyty Duszpasterskiej można również zgłosić na naszej stronie internetowej parafia.oficerskie.info.

Back to top