Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia Duszpasterskie – 2 Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie – 05.03.2023 r.

II Niedziela Wielkiego Postu A

 

 1. Wielki Post, to czas na wejście w głębię misterium zbawienia poprzez udział w szczególnych nabożeństwach pokutnych:
  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – w każdy piątek o godz. 8.30, 15.30 i 18.30, nabożeństwo z udziałem dzieci o godz. 17.00.
  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 1. Każde wydarzenie liturgiczne jest lepiej przeżywane, gdy angażujemy w nie cząstkę samych siebie. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie śpiewu na czas Triduum Paschalnego. Pierwsza próba odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godzinie 19.30 w Sali przy ul. Bandurskiego 12.
 2. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po mszy świętej wieczornej do sali przy ul. Bandurskiego 12.
 3. Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych porad prawnych w czwartki między 18.00, a 19.30, a także w każdy drugi piątek miesiąca w godzinach 9.00 – 10.00 w sali przy ul. Bandurskiego 12.
 4. Zmianka tajemnic różańcowych dziś po mszy świętej wieczornej.
 5. Pragniemy uczcić tablicą pamiątkową w naszej w naszej świątyni żołnierzy, którzy niegdyś mieszkali na terenie naszej parafii, a swoją bohaterską, niezłomną postawą zapisali się na kartach dziejów naszego narodu podczas Drugiej Wojny Światowej i czasu represji ze strony komunistycznych władz. W związku z tym, jeśli ktoś z Was wie o takich osobach, prosimy o podejście do zakrystii po mszy świętej.
 6. Ze względu na braki kadrowe informujemy, że w tygodniu spowiedź będzie 15 min. przed mszą świętą. Podczas mszy spowiadamy w sobotę, niedzielę, w środę na mszy z Nowenną do MB o godz. 18.00 oraz w piątek podczas mszy o Miłosierdziu Bożym o 15.00. Serdecznie zapraszamy do korzystania z sakramentu pojednania.
 7. W zeszłą niedzielę na Hospicjum dla dzieci Alma Spei zostało zebrane 7 450 zł. Za Wasz dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W następną niedzielę Fundacja HCPT przeprowadzi kwestę na rzecz wyjazdu do Lourdes dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 4 w Krakowie oraz z DPS-u przy ul. Łanowej.

  W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:
  Stefanię Boguszewską
  Wandę Dobosiewicz

Prośmy dla nich o dar Miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

Back to top