Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uroczystość Wszystkich Świętych – Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wszystkich Świętych
Ogłoszenia duszpasterskie –01.11.2023 r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękujmy Bogu za naszych świętych Patronów i pamiętajmy o modlitwie przez ich wstawiennictwo.
2. Zapraszamy dziś na uroczyste Nieszpory za zmarłych na godz. 17.30.
3. Jutro Dzień Zaduszny. Naszą pomoc zmarłym cierpiącym w czyśćcu chcemy okazać przez odprawiane Msze święte. Będą one o godz. 7.00 (pierwsza gregorianka), 8.00, 15.00, 17.00 i o 18.00.Ta ostatnia będzie koncelebrowana przez wszystkich kapłanów za zmarłych, których imiona podaliście w intencjach tej Eucharystii.
4. W najbliższych dniach będzie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych na następujących warunkach:
wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną dziś i jutro, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia święta i modlitwa według intencji ojca świętego;
wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1. do 8. listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku — cząstkowy
5. Przez cały miesiąc listopad – począwszy od jutra, zapraszamy do udziału w mszach świętych gregoriańskich o godzinie 7.00. Msza święta będzie trwać ok. 30-35 min. Codziennie będzie odprawiana za wszystkich zmarłych wspominanych w tej Eucharystii, – a w miarę możliwości będziemy systematycznie odczytywać imiona zmarłych. Zachęcamy do przyjmowania w czasie mszy Komunii świętej, która dopełnia owoce odprawianej Eucharystii. W gablotce jutro zostaną wywieszone zebrane intencje na tę mszę świętą. Bardzo prosimy o sprawdzenie podanych przez Was nazwisk oraz zgłoszenie ewentualnych nieprawidłowości do zakrystii.
6. Przez wszystkie niedziele listopada o godz. 17.30 będzie Różaniec za zmarłych, szczególnie tych, których imiona wypisaliście w wypominkach jednorazowych.
7. Jeszcze dziś i jutro w kancelarii lub w zakrystii można składać na wypominki.
8. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać 23. rocznicę (2000 r.) konsekracji naszej świątyni. Jest to okazja, by podziękować Bogu za dar tego miejsca, za kapłanów, siostry zakonne i osoby świeckie, którzy w niej posługiwali i posługują oraz za naszą wspólnotę parafialną.

Back to top