Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia duszpasterskie – 26.05.2024 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Z kalendarza liturgicznego:

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało.

W tym dniu porządek Mszy świętych niedzielnych z jedną zmianą: nie będzie Mszy o godz. 13.00, ale będzie Msza święta koncelebrowana o godz. 16.00, po której  wyruszymy z Procesją Eucharystyczną. Procesja przejdzie ulicami: Moniuszki, Bema, Olszańską, Sowińskiego, Grunwaldzką, Moniuszki oraz Bandurskiego do powrotu na plac kościelny.

Zapraszamy dzieci oraz tych, którzy w tym roku po raz pierwszy przyjęli Komunię Świętą do sypania kwiatów i do dzwoneczków.

Prosimy panów do posługi baldachimu na czas procesji oraz do niesienia tub o zgłoszenie się do zakrystii dziś po mszy świętej.

Prosimy z trasy procesji usunąć na ten czas (od 16.00 do 18.00) samochody, a okna i balkony przyozdobić symbolami religijnymi.

Piątek – święto Nawiedzenia NMP

Sobota – wspomnienie św. Justyna, męczennika

  1. Zapraszamy serdecznie na spotkanie WBC z cyklu: „Spotkania z liturgią – Chleb Życia”, które przygotuje nas duchowo do przeżycia Uroczystości Bożego Ciała. Spotkanie tradycyjnie we wtorek o 18.30 w sali refektarza przy ul. Bandurskiego 12. Więcej szczegółów na plakatach.
  2. W tym tygodniu przypada sobota miesiąca:

Zapraszamy o 7.45 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 8.00 na Eucharystię w intencji naszej Parafii a po niej na adorację, która będzie trwała do godz. 9.30.

Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę i w następny piątek.

  1. W następną niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej wieczornej.
  2. Na koniec radosne ogłoszenie. Chory na białaczkę Piotr Sołtysiak, dla którego szukaliśmy dawcy szpiku, jest już prawie dwa tygodnie po przeszczepie. Słabo się jeszcze czuje, ale robi małe kroki po sali szpitalnej. Jeszcze raz z serca dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili gotowość do bycia dawcą rejestrując się w bazie, a Piotra polecamy Waszej modlitwie.
  3. [Powstańmy] W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

Zofię Mucha

Genowefę Błotko

Lecha Pawułę

 

Back to top