26 niedziela zwykła

 1. Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 26.09.2021 r.

Z Kalendarza Liturgicznego:

 • Poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
 • Wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika – patrona naszej katedr na Wawelu
 • Środa – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
 • Czwartek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera doktora Kościoła
 • Piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
 • Sobota – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
 1. Spotkanie do bierzmowania w czwartek o godzinie 19.00 w naszej świątyni.
 2. W piątek rozpoczyna się miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach codziennie o godzinie 17.30.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 • W piątek zachęcamy do spowiedzi i uczestnictwa we Mszy świętej Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź święta w tym dniu od 7.30 do 8.30 a po południu od 16.30 do 18.30. Msze święte odprawiamy o 8.00, 15.00, 17.00 i 18.00.
 • W sobotę zapraszamy o 7.45 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 8.00 na Eucharystię w intencji naszej Parafii a po niej na adorację, która będzie trwała do godz. 9.30.
 1. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych.
 2. Zmiana Tajemnic Różańca w następną niedzielę po mszy świętej wieczornej.
 3. Jak słyszeliśmy podczas dzisiejszego kazania, od następnego wtorku startujemy ze spotkaniami, by na nowo odkryć fundamenty wiary. Przez dziesięć kolejnych wtorków będziemy spotykać się w naszej świątyni o 18.30 i następnie na spotkaniach, by rozmawiać o problemach związanych z przeżywaniem przez nas wiary. Zapraszamy szczególnie osoby między dwudziestym, a sześćdziesiątym rokiem życia. 
 4. Zgodnie z tradycją podejmujemy nieodpłatną pomoc w nauce dzieciom i młodzieży. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii i kancelarii. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 5. Od następnej niedzieli w naszej rodzinie parafialnej zagości (mamy nadzieję, że na stałe) MIŚ GUSTAW. Zamierza on spotykać się z nami co tydzień podczas mszy świętych niedzielnych o godzinie 11.00. Zapraszamy z radością wszystkich rodziców wraz z dziećmi do obecności i czynnego zaangażowania. Więcej szczegółów za tydzień o 11.00.
 6. Wspólnota i Teatr Tańca Lilia zapraszają na otwarte zajęcia taneczne, teatralne i poetyckie dla dzieci, młodzieży i dorosłych w dniach 4 do 8 października br., do sali widowiskowej. Wspólnota Lilia dąży do uwielbienia Boga poprzez rozwój talentów, przede wszystkim taniec oraz inne formy sztuki. Mają za sobą realizację dwóch dużych spektakli, które były wystawiane w Krakowie oraz w innych miejscach w kraju i za granicą – m.in. na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Obecnie pracują nad nowymi projektami, organizują chrześcijańskie warsztaty taneczne oraz spotkania uwielbienia tańcem. W zakresie zajęć otwartych proponują m.in. balet, modern jazz / taniec, hip-hop, improwizację, aktorstwo oraz warsztat poezji. Więcej informacji o wspólnocie i zajęciach można znaleźć na stronie internetowej www.wspolnota-lilia.pl oraz na Facebooku Teatr Tańca Lilia. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy!
 7. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna popołudniu w poniedziałki i środy od 16.30 do 17.30 oraz w piątki i soboty od 8.30 do 9.30.
 8. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej po każdej mszy świętej.
 9.  [Powstańmy] Z naszej wspólnoty w tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych:
 • Stanisława Wójcika
 • Krzysztofa Stręka
 • Hannę Kornaś
 • Danutę Marczyńską

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl