28 Niedziela zwykła – ogłoszenia duszpasterskie

 1. Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 10.10.2021 r.

Z Kalendarza Liturgicznego:

 • Poniedziałek – wspomnienie św. Jana XXIII papieża
 • Środa – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
 • Piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa
 • Sobota – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 1. Miesiąc październik, to czas, w którym w sposób szczególny czcimy Matkę Przenajświętszą. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie na godzinę 17.30. Jeśli ktoś nie ma możliwości uczestnictwa w nabożeństwie, zachęcamy do osobistej modlitwy i rozważania przynajmniej jednej tajemnicy różańca każdego dnia.
 2. MIŚ GUSTAW, który rozgościł się już wśród nas, spotyka się z nami co tydzień podczas mszy świętych niedzielnych o godzinie 11.00. Zapraszamy z radością wszystkich rodziców wraz z dziećmi do obecności i czynnego zaangażowania.
 3. Grupa Mężczyzn św. Józefa w nowym roku formacyjnym zaprasza na spotkanie wszystkich zainteresowanych udziałem w niej w poniedziałek na 19.00 do Klubu Seniora.
 4. Przez dziesięć kolejnych wtorków spotykamy się w naszej świątyni o 18.30 i następnie na spotkaniach, by rozmawiać o problemach związanych z przeżywaniem przez nas wiary. Zapraszamy do udziału w nich osoby między dwudziestym, a sześćdziesiątym rokiem życia.
 5. Zapraszamy na spotkanie Caritas w najbliższy piątek. Rozpoczniemy je mszą świętą o godzinie 15.00 a następnie przejdziemy do Klubu Seniora.
 6. W najbliższą niedzielę w bazylice Bożego Ciała odbędzie się o 12.15 msza święta, a po niej wyruszy procesja różańcowa na Rynek Główny. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce.
 7. Nauczycieli z okazji ich dnia, zapraszamy w następny poniedziałek (tj. 18.10.) na godzinę 18.00 na mszę świętą w ich intencji, a po niej na wspólne spotkanie do sali widowiskowej.
 8. Jednym z przejawów naszej pamięci o zmarłych są listopadowe wypominki. W naszej parafii istnieją następujące formy modlitwy w ich intencji:
 • wypominki całoroczne, które odczytujemy co niedzielę przed jedną z mszy świętych – o 8.00, 9.30 lub 18.00;
 • wypominki jednorazowe – te osoby przedstawiamy Bogu w Różańcu w każdą niedzielę listopada o 17.30
 • wypominki podczas mszy świętej koncelebrowanej przez wszystkich kapłanów 2. listopada czyli w Dzień Zaduszny o godz. 18.00
 • można także podać imiona swych zmarłych na 30 kolejnych mszy świętej tak zwanych „Gregoriańskich”, które odprawiać będziemy przez cały listopad o godz. 7.00 rano. Na pewno do tej Mszy świętej warto podać imiona zmarłych w minionym roku.

Na stoliku przy wyjściu głównym są do zabrania kartki na wypominki. Prosimy o czytelne, najlepiej literami drukowanymi, wpisywanie imion i nazwisk. Wypominki przyjmujemy w tygodniu w zakrystii po mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 1. Poszukujemy osoby grającej na gitarze, która zaangażowałaby się w prowadzenie naszej scholi. Spotkania mamy co niedzielę o godzinie 10.00 w salce przy ul. Bandurskiego 12, by móc animować śpiew podczas mszy świętej o 11.00. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po mszy świętej.
 2. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych w kancelarii prawnej Tessera Lex przy ul. Brodowicza 2/2.
 3. Dziś zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia po każdej mszy świętej.
 4. [Powstańmy] Z naszej wspólnoty w tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych:
 • Magdalenę Daszewską
 • Józefę Waga
 • Marię Pietras

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl