30Ndzzw

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.10.2016 r.
30 Niedziela Zwykła

1. Od dziś, przez najbliższy tydzień w całym Kościele trwać będzie tzw. Tydzień Misyjny. Po to jest taki Tydzień by nam wszystkim przypomnieć o naszej misji, jako uczniów Chrystusa i o misjonarzach trudzących się po wielu zakątkach świata, bu wszyscy ludzie poznali Jezusa i Jego Ewangelię pokazującą drogę do nieba każdemu człowiekowi. Hasłem tego Tygodnia są słowa: „Ochrzczony to znaczy posłany”. Oni – misjonarze to dobrze zrozumieli i poszli głosić Ewangelię. Wiemy, że trzeba im pomagać, w różnych trudnych warunkach, w których pracują. Módlmy się za nich – choćby codziennie na Różańcu ( w kościele czy w domu), pomóżmy im także finansowo, by oni mogli pomagać biedniejszym od siebie. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę prześlemy im poprzez Wydział Misyjny naszej Kurii Metropolitalnej. Bóg zapłać.
2. Przypomnijmy, że w naszym kościele w każdy piątek – w godzinie śmierci naszego Pana czyli o godzinie 15.00 odprawiamy Godzinę Miłosierdzia, na którą składa się Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wielu naszych Parafian o tej godzinie już nie pracuje i ma ten czas do swojej dyspozycji – dołączcie do tej grupy modlących się za cały świat, wypraszając dla niego Boże Miłosierdzie. Im będzie nas więcej na modlitwie, tym więcej wyprosimy u Boga ratunku dla ginących grzeszników.
Zachęcajcie się nawzajem i pomóżcie słabszym przyjść do kościoła. Nie tylko żywi potrzebują Bożego Miłosierdzia ale nasi zmarłi także.

3. Zbliżamy się do Świąt Zmarłych – jeśli chcemy im pomóc skorzystajmy z modlitwy całego Kościoła. Jeszcze w tych ostatnich dniach można podać imiona zmarłych na wypominki roczne, jednorazowe, na Mszę św. gregoriańską, którą odprawiać będziemy codziennie przez 30 dni począwszy od drugiego listopada oraz na Mszę św. koncelebrowaną, zbiorową w Dzień Zaduszny o godz. 18.00. Przy wyjściu z kościoła są na ten cel wystawione kartki do wpisania imion zmarłych. By uniknąć pomyłek w nazwiskach czy imionach prosimy zmarłych przedstawiać osobiście, lub przez kogoś z bliskich czy znajomych.
4. W najbliższy wtorek o godz. 18.45 spotkanie z Biblią w ramach Kręgu Biblijnego. Będzie mowa o Bogu przychodzącym do nas w ostatniej godzinie świata, ale ostatniej godzinie człowieka. Przed Świętami Wszystkich Świętych i Zmarłych warto o tym pomedytować. Zapraszamy – do sali Klubu Seniora.
5. Na ekrany kin wchodzi nowy film pt. „Historia Marii”, który opowiada dzieje 14 letniej dziewczynki, która urodziła się niesłysząca i niewidząca, a która spotyka człowieka – jak anioł dobrego – … i ta opowieść powoduje bardzo głębokie i wzruszające przeżycie dla widza. Plakat, z bliższymi informacjami jest w gablocie.

A teraz prośmy Maryję, by Jej Syn Król Wszechświata był zawsze
naszym Panem i Królem naszych serc: Pod Twoją obronę ….

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl

Kraków