31 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 31.10.2021 r.

Z Kalendarza Liturgicznego:

 • Poniedziałek – uroczystość Wszystkich Świętych
 • Wtorek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)
 • Czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza
 1. Miesiąc październik, to czas, w którym w sposób szczególny czcimy Maryję. Zapraszamy dziś na 17.30 do udziału w ostatnim w tym miesiącu nabożeństwie różańcowym.
 2. Wspólnota i Teatr Tańca Lilia zapraszają na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się na sali widowiskowej dzisiaj o godz. 17:30. Bal poprzedza wspólna msza święta w kościele o godz. 16:30. Wstęp na bal jest bezpłatny, ale prosimy o dobrowolny datek na miejscu na pokrycie kosztów organizacyjnych. Zachęcamy do przebrania się za ulubionego świętego lub przyniesienie ze sobą jakiegoś atrybutu, który tego świętego symbolizuje. W programie wiele niespodzianek tanecznych, m.in. tradycyjny polonez, a także prezentacja niektórych scen spektaklu „Lilia”. Wydarzenie poprowadzi najlepszy wodzirej w Polsce, pan Józef Hojna. Bal jest otwarty dla wszystkich. Zapraszamy!
 3. W dniu jutrzejszym przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękujmy Bogu za naszych świętych Patronów i pamiętajmy o modlitwie przez ich wstawiennictwo.
 4. Zapraszamy jutro na uroczyste Nieszpory za zmarłych na godz. 17.30.
 5. We wtorek 2. listopada – Dzień Zaduszny. Naszą pomoc zmarłym cierpiącym w czyśćcu chcemy okazać przez odprawiane Msze święte. Kapłani odprawią w tym dniu trzy Msze święte – jedną w intencji własnej, drugą za wszystkich zmarłych, a trzecią w intencjach ojca świętego. Będą one o godz. 7.00 (pierwsza gregorianka) o 8.00, o 15.00, 17.00 i o 18.00. Ta ostatnia będzie koncelebrowana przez wszystkich kapłanów za zmarłych, których imiona podaliście w intencjach tej Eucharystii.
 6. Przez cały miesiąc listopad – począwszy od wtorku, zapraszamy do udziału w mszach świętych gregoriańskich o godzinie 7.00. Msza święta będzie trwać ok. 30-35 min. Codziennie będzie odprawiana za wszystkich zmarłych wspominanych w tej Eucharystii, – a w miarę możliwości będziemy systematycznie odczytywać imiona zmarłych, które będą wypisane w gablocie przykościelnej. Zachęcamy do przyjmowania w czasie Komunii świętej, która dopełnia owoce odprawianej Eucharystii.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą. Od godz. 17.00 do 18.00 będzie wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Będziemy w tym czasie modlić się za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego oraz prosić o nowe, święte powołania. O 18.00 Msza święta w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii.
 • W piątek zachęcamy do spowiedzi i uczestnictwa we Mszy świętej Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź w tym dniu od 7.30 do 8.30 a po południu od 16.30 do 18.30. Msze święte odprawiamy o 8.00, 15.00, 17.00 i 18.00.
 • W sobotę zapraszamy o 7.45 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 8.00 na Eucharystię w intencji naszej Parafii a po niej na adorację, która będzie trwała do godz. 9.30.
 1. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych.
 2. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze w kancelarii w godzinach urzędowania lub w zakrystii można składać na wypominki za zmarłych.
 • [Powstańmy] Z naszej wspólnoty w tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego:
 • Zbigniewa Hankusa

Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w naszej modlitwie: Wieczne odpoczywanie…

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl