30 niedziela zwykła – ogłoszenia duszpasterskie

 1. Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 24.10.2021 r.

Z Kalendarza Liturgicznego:

 • Czwartek – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza
 1. Miesiąc październik, to czas, w którym w sposób szczególny czcimy Maryję. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie na godzinę 17.30. Jeśli ktoś nie ma możliwości uczestnictwa w nabożeństwie, zachęcamy do osobistej modlitwy i rozważania przynajmniej jednej tajemnicy różańca każdego dnia.
 2. Przez dziesięć kolejnych wtorków w naszej świątyni przeżywamy „Odkrywanie Ameryki Bożej Miłości”. Przygodę tę rozpoczynamy o 18.30 w naszej świątyni i następnie przechodzimy na spotkania w mniejszych grupach, by rozmawiać o problemach związanych z przeżywaniem przez nas wiary. Zapraszamy do udziału w nich osoby między dwudziestym, a sześćdziesiątym rokiem życia.
 3. Wracamy do organizowania spotkań Kręgu Biblijnego dla dorosłych. Wszystkich uczestników i zainteresowanych zapraszamy w najbliższą środę na godzinę 19.00 do Klubu Seniora.
 4. Jednym z przejawów naszej pamięci o zmarłych są listopadowe wypominki. W naszej parafii przyjmują one następujące formy:
 • wypominki całoroczne, które odczytujemy co niedzielę przed jedną z mszy świętych – o 8.00, 9.30 lub 18.00;
 • wypominki jednorazowe – te osoby przedstawiamy Bogu w Różańcu w każdą niedzielę listopada o 17.30
 • wypominki podczas mszy świętej koncelebrowanej przez wszystkich kapłanów 2. listopada czyli w Dzień Zaduszny o godz. 18.00
 • można także podać imiona swych zmarłych na 30 kolejnych mszy świętych (tak zwanych „Gregoriańskich”), które odprawiać będziemy przez cały listopad o godz. 7.00 rano. Na pewno do tych mszy świętych warto podać imiona zmarłych w minionym roku.

Na stoliku przy wyjściu głównym są do zabrania kartki na wypominki. Prosimy o czytelne, najlepiej literami drukowanymi, wpisywanie imion i nazwisk. Wypominki przyjmujemy w tygodniu w zakrystii po mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 1. Poszukujemy osoby grającej na gitarze, która zaangażowałaby się w prowadzenie naszej scholi. Spotkania mamy co niedzielę o godzinie 10.00 w salce przy ul. Bandurskiego 12, by później móc animować śpiew podczas mszy świętej o 11.00. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po mszy świętej.
 2. Posiadamy już Księgę Intencji na 2022 rok. Osoby zainteresowane rezerwacji terminów mszy świętych na następy rok zapraszamy do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 3. Wspólnota i Teatr Tańca Lilia zapraszają na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się na sali widowiskowej w następną niedzielę 31 października o godz. 17:30. Bal poprzedza wspólna msza święta w kościele o godz. 16:30. Wstęp na bal jest bezpłatny, ale prosimy o dobrowolny datek na miejscu na pokrycie kosztów organizacyjnych. Zachęcamy do przebrania się za ulubionego świętego lub przyniesienie ze sobą jakiegoś atrybutu, który tego świętego symbolizuje. W programie wiele niespodzianek tanecznych, m.in. tradycyjny polonez, a także prezentacja niektórych scen spektaklu „Lilia”. Wydarzenie poprowadzi najlepszy wodzirej w Polsce, pan Józef Hojna. Bal jest otwarty dla wszystkich. Zapraszamy!
 4. Pani Łucja Ostrowska z organizacji Open Doors, w służbie prześladowanym chrześcijanom opowie nam teraz o sytuacji prześladowanych chrześcijan.

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl