Ndz28zw

Ogłoszenia duszpasterskie – 9.10.2016 r.
28 Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela jest „XVI Dniem Papieskim”, jest to przede wszystkim dzień wielkiej modlitwy do naszego Świętego Rodaka Jana Pawła II – za Ojczyznę i Polaków i za Kościół święty czyli za nas wszystkich – o mocną i głęboką wiarę zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.
W związku z tym jest okazja pomóc zbudować „żywy pomnik Janowi Pawłowi II”, którym jest Dzieło Nowego Tysiąclecia, składając ofiarę na kształcenie młodzieży gimnazjalnej, zdolnej i utalentowanej pochodzącej z najuboższych rodzin. Ta inicjatywa Episkopatu Polski rozwija się i przynosi błogosławione owoce. Po każdej Mszy św. na ten cel zbierane są ofiary do puszek przed kościołem. To „ Dzieło” w tym roku obsługują nasi wolontariusze ze ŚDM. Bóg zapłać!
2. Wszystkich studentów – także tych którzy czasowo mieszkają na terenie naszej Parafii (a wiemy, że ich jest bardzo wielu) zapraszamy na Mszę św. i na spotkanie w ramach Duszpasterstwa Akademickiego. Spotkania prowadzi Ks. Paweł Mielnik , a pierwsze będzie w najbliższy wtorek – o godz. 19.30 ; najpierw w kościele a potem w salce. Obecnych tu studentów i gospodarzy wynajmujących im mieszkanie prosimy o przekazanie tego zaproszenia studentkom i studentom.
3. Czytamy w Piśmie św., że „godną i szlachetną rzeczą jest modlić się za zmarłymi”. Jednym ze znaków naszej pamięci o zmarłych są wypominki czyli modlitwa całej wspólnoty parafialnej za wspominanych zmarłych, których imiona mamy głęboko zapisane w swych sercach i pamięci.
Imiona waszych zmarłych można podać w zakrystii lub w kancelarii. Będzie też przez cały listopad Msza św. gregoriańska o godz. 7.00. Na tę Mszę św. zgłaszajcie przede wszystkich zmarłych w tym roku! Można także dołączyć swych zmarłych do Mszy św. w Dzień Zaduszny o godz. 18.00. Są przy wejściu do kościoła kartki, by tam na spokojnie wpisać zmarłych, by jednak uniknąć pomyłek, trzeba je przekazać osobiście.
4. Zachęcając do odmawiania Różańca i do przychodzenia na nabożeństwa różańcowe, przypomnijmy słowa Jana Pawła II o Różańcu: „Modlitwa różańcowa jest wielką pomocą dla człowieka naszego czasu. Sprowadza ona pokój i skupienie; wprowadza nasze życie w tajemnice Boże i sprowadza Boga dla naszego życia”. Nabożeństwa różańcowe są codziennie o godz. 17.30.
5. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. dla najmłodszych dzieci i Rodziców o godz. 14.00. Zapraszamy.
6. W tym tygodniu Nauczyciele i Wychowawcy i Katecheci mają swoje Święto. Chcemy docenić ich odpowiedzialną pracę i wraz z Nimi poprosić Miłosiernego Jezusa i Jego Apostołów św. Jana Pawła i św. S. Faustynę o błogosławieństwo i dalszą opiekę. Zapraszamy wszystkich nauczycieli i pracowników naszych szkól i naszych nauczycieli (także tych emerytowanych! I pracujących w innych szkołach) na Mszę św. w ich intencji i na spotkanie przy stole w naszej Sali widowiskowej – w najbliższą środę o godz. 18.00.
7. Kaplica św. Jana Pawła i św. S. Faustyny jest ju codziennie otwarta, można ja nawiedzać i oddawać cześć relikwiom tych Wielkich Apostołów Miłosierdzia.

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl

Kraków