Ndz3adw

Ogłoszenia duszpasterskie – 24.12.2017 r.
IV Niedziela Adwentu

1. Dziś Wigilia Bożego Narodzenia Msze św. będą: o godz. 8.00, 9.30.11.00 i 12.00. Ze względu na tradycyjne, piękne i religijne zwyczaje tego dnia w naszej kulturze – dziś Mszy św. o godz. 13.00 i 18.00 nie będzie. Okazja do spowiedzi jest jeszcze dziś w czasie każdej Mszy św. Oczyszczenie serca jest konieczne do prawdziwie radosnego przeżycia Świąt.
3. Niech ten Wigilijny Dzień będzie w waszych domach dniem wielkiej radości, pojednania i miłości, na wzór tej Miłości, która w Osobie Jezusa Chrystusa przyszła na ziemię, przyszła do ludzi, by im kolejny raz powiedzieć, że to Miłość powinna być zasadą życia wszystkich ludzi, a szczególnie uczniów Chrystusa.
Przed rozpoczęciem wieczerzy w postawie stojącej wysłuchajmy relacji Pisma św. o Bożym Narodzeniu, potem uklęknijmy do wspólnej modlitwy ,którą ogarnijcie siebie, wszystkie sprawy najbliższych sercu, niech ona dotrze do potrzebujących, oddalonych fizycznie, nawet do czyśca – do zmarłych. A opłatek w ręku niech natchnie wasze życzenia takimi słowami, które wyrażą całe bogactwo waszego wierzącego serca. Życzenia wigilijne mają uświadomić, że człowiek ma duszę i ciało – więc powinny dotyczyć tych dwóch sfer życia. Nic też nie zastąpi żywego śpiewu kolęd u stóp choinki – pielęgnujcie ten piękny zwyczaj niech on zapisuje się w sercach i pamięci dzieci.
W Wigilię Bożego Narodzenia zachowujemy abstynencję od pokarmów mięsnych! Nie pozwólmy nikomu ani niczemu zakłócić w naszym sercu niepowtarzalnej atmosfery tego wieczoru wigilijnego. Wszyscy go przecież potrzebujemy!
O północy zapraszamy na Pasterkę, aby przez Komunię św. przyjętą z wiarą pozwolić narodzić się Bogu w swoim sercu.
Przypomnijmy, że wasze ofiary z Pasterki są przeznaczone dla ratowania życia nienarodzonych dzieci SOS i opieki nad matkami, które chcą urodzić mimo przeszkód swoje dziecko. Te wasze ofiary ratują co roku wiele istnień i życie niewinnych dzieci poczętych ale jeszcze nienarodzonych. Bóg zapłać!!!
3. Jutro w Boże Narodzenie Msze św. będą w takim porządku jak w niedzielę.
4. Drugi dzień Świąt to Święto św. Szczepana , męczennika – na Mszy św. o godz. 13.00 udzielimy chrztu św. dzieciom, a ofiary będą przeznaczone na kształcenie studentów na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Bóg zapłać!
6. Jeszcze dziś można przed kościołem nabyć świecę Wigilijnej Pomocy Dzieciom a także poświęcone opłatki na stół wigilijny.
7. O głębokie i religijne przeżycie tego dnia wigilijnego i

prawdziwą radość Bożego Narodzenia prośmy Maryję: Pod Twoją ……….

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl

Kraków