Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia duszpasterskie – 21.11.2021 r.

Z Kalendarza Liturgicznego:

 • Poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszego pana organisty.
 • Środa – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
 1. Przez wszystkie niedziele listopada o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych, szczególnie tych, których imiona wypisaliście w wypominkach jednorazowych.
 2. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy do udziału w mszach świętych gregoriańskich o godzinie 7.00. Zachęcamy do przyjmowania podczas nich Komunii świętej, która dopełnia owoce odprawianej Eucharystii.
 3. W poniedziałek po mszy świętej wieczornej spotkanie Mężczyzn św. Józefa.
 4. Przez dziesięć kolejnych wtorków w naszej świątyni przeżywamy „Odkrywanie Ameryki Bożej Miłości”. Rozpoczynamy o 18.30 w naszej świątyni i następnie przejdziemy na spotkania w mniejszych grupach, by rozmawiać o problemach związanych z przeżywaniem przez nas wiary. Zapraszamy do udziału osoby między dwudziestym, a sześćdziesiątym rokiem życia. Także tych, którzy nie byli jeszcze na żadnym ze spotkań.
 5. W środę zapraszamy wszystkich należących do Grupy Józefowej na mszę świętą na godzinę 16.00 do kaplicy sióstr Józefitek.
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego dla dorosłych w środę o godzinie 19.00 w Klubie Seniora. Zapraszamy wszystkich dotychczasowych uczestników i osoby zainteresowane.
 7. Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Bank Żywności, będzie zbierać nasz Zespól „Caritas” w sklepie Delikatesy przy ul. Brodowicza w piątek i w sobotę.
 8. Dziś po mszy świętej na prośbę Episkopatu Polski zbiórka do puszek na pomoc najuboższym dla migrantów.
 9. [Powstańmy] Z naszej wspólnoty w tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych:
 • Stanisława Kornasia
 • Apolonię Rajczyk
 • Jana Walerego Piątka
 • Tadeusza Witkowskiego-Magurę

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszej modlitwie: Wieczne odpoczywanie…

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl