Ogłoszenia Parafialne – 3 Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie – 12.03.2023 r.

III Niedziela Wielkiego Postu A

 

 1. Wielki Post, to czas na wejście w głębię misterium zbawienia poprzez udział w szczególnych nabożeństwach pokutnychNabożeństwo Drogi Krzyżowej – w każdy piątek o godz. 8.30, 15.30 i 18.30, nabożeństwo z udziałem dzieci o godz. 17.00.
  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 1. [Tylko na 8.00] Dziś po mszy o godz. 8.00 zapraszamy wszystkich Was, a szczególnie seniorów, na spotkanie z panią policjant, która powie nam co zrobić, by nie paść ofiarą oszustwa. Spotkanie odbędzie się przy kawie, herbacie i cieście w sali przy ul. Bandurskiego 12.
 2. Każde wydarzenie liturgiczne jest lepiej przeżywane, gdy angażujemy w nie cząstkę samych siebie. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie śpiewu na czas Triduum Paschalnego. Pierwsza próba odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godzinie 19.30 w sali przy ul. Bandurskiego 12.
 3. Zapraszamy na WBC we wtorek na 18.30 do sali przy ul. Bandurskiego 12. Temat spotkania to: „Niezaspokojone pragnienia”.
 4. Za dwa tygodnie, od niedzieli 26.03., rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Ich program można prześledzić na naszej stronie internetowej i w gablocie. Za tydzień programy te będą do zabrania przy wyjściu z naszej świątyni.
 5. Prosimy osobę, która zamówiła intencję na środę 29.03. na godzinę 10.30 o podejście do zakrystii ze względu na zmianę godziny mszy.
 6. Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych porad prawnych w czwartki między 18.00, a 19.30, a także w każdy drugi piątek miesiąca w godzinach 9.00 – 10.00 w sali przy ul. Bandurskiego 12.
 7. Pragniemy uczcić tablicą pamiątkową w naszej w naszej świątyni żołnierzy, którzy niegdyś mieszkali na terenie naszej parafii, a swoją bohaterską, niezłomną postawą zapisali się na kartach dziejów naszego narodu podczas Drugiej Wojny Światowej i czasu represji ze strony komunistycznych władz. W związku z tym, jeśli ktoś z Was wie o takich osobach, prosimy o podejście do zakrystii po mszy świętej.
 8. Ze względu na braki kadrowe informujemy, że w tygodniu spowiedź będzie 15 min. przed mszą świętą. Podczas mszy spowiadamy w sobotę, niedzielę, w środę na mszy z Nowenną do MB o godz. 18.00 oraz w piątek podczas mszy o Miłosierdziu Bożym o 15.00. Serdecznie zapraszamy do korzystania z sakramentu pojednania.Dziś po mszach świętych Fundacja HCPT przeprowadzi kwestę na rzecz wyjazdu do Lourdes dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 4 w Krakowie oraz z DPS-u przy ul. Łanowej.

  W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

  Halinę Fedaczkowską-Wiklik
  Bożenę Durek-Kluczykowską

Prośmy dla nich o dar Miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl

Kraków