Ogłoszenia Parafialne – 31 Niedziela Zwykła

31. Niedziela Zwykła
Ogłoszenia duszpasterskie – 30.10.2022 r.
Z Kalendarza Liturgicznego:
Wtorek – uroczystość Wszystkich Świętych
Środa – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)
Piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza
1. Miesiąc październik, to czas, w którym w sposób szczególny czcimy Maryję. Zapraszamy dziś i jutro na 17.30 do udziału w nabożeństwie różańcowym.
2. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękujmy Bogu za naszych świętych Patronów i pamiętajmy o modlitwie przez ich wstawiennictwo. Msze w ten dzień w porządku niedzielnym.
3. Zapraszamy we wtorek na uroczyste Nieszpory za zmarłych na godz. 17.30.
4. W środę 2. listopada – Dzień Zaduszny. Naszą pomoc zmarłym cierpiącym w czyśćcu chcemy okazać przez odprawiane Msze święte. Będą one o godz. 7.00 (pierwsza gregorianka) o 8.00, o 15.00, 17.00 i o 18.00. Ta ostatnia będzie koncelebrowana przez wszystkich kapłanów za zmarłych, których imiona podaliście w intencjach tej Eucharystii.
5. Przez cały miesiąc listopad – począwszy od wtorku, zapraszamy do udziału w mszach świętych gregoriańskich o godzinie 7.00. Msza święta będzie trwać ok. 30-35 min. Codziennie będzie odprawiana za wszystkich zmarłych wspominanych w tej Eucharystii, – a w miarę możliwości będziemy systematycznie odczytywać imiona zmarłych, które będą wypisane w gablocie przykościelnej. Zachęcamy do przyjmowania w czasie Komunii świętej, która dopełnia owoce odprawianej Eucharystii.
6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą. Od godz. 17.00 do 18.00 będzie wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Będziemy w tym czasie modlić się za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego oraz prosić o nowe, święte powołania. O 18.00 Msza święta w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii.
W piątek zachęcamy do spowiedzi i uczestnictwa we Mszy świętej Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź w tym dniu od 7.30 do 8.30 a po południu od 16.30 do 18.30. Msze święte odprawiamy o 8.00, 15.00, 17.00 (z udziałem dzieci „rocznicowych” i ich rodziców) oraz o 18.00.
W sobotę zapraszamy o 7.45 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 8.00 na Eucharystię w intencji naszej Parafii a po niej na adorację, która będzie trwała do godz. 9.30.
7. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych.
8. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze w kancelarii w godzinach urzędowania lub w zakrystii można składać na wypominki za zmarłych.
9. Przekaz Dobrej Nowiny, choć musi być oparty na solidnych fundamentach zrozumienia doktryny i dbania o duchowość, ma także swój aspekt emocjonalny – dlatego planujemy utworzyć nową grupę parafialną – Duszpasterstwo Teatralne.
Wszystkich zainteresowanych dzieleniem się Dobrą Nowiną w ramach teatralnej ekspresji artystycznej – poprzez aktorstwo, reżyserię, dekoracje sceniczne, pracę przy udźwiękowieniu, oświetleniu, kostiumach, obsłudze sceny i tym podobnych – zapraszamy na spotkanie organizacyjne które odbędzie się w piątek 4. listopada na sali widowiskowej po mszy świętej wieczornej. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.
10. Prasa katolicka dostępna jest na stojaku znajdującym się pod chórem przy wyjściu głównym z kościoła.

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl

Kraków