Ogłoszenia Parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie – 26.02.2023 r.

I Niedziela Wielkiego Postu A

 

Z kalendarza liturgicznego:

Sobota – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej

 1. Wielki Post, to czas na wejście w głębię misterium zbawienia poprzez udział w szczególnych nabożeństwach pokutnych:

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – w każdy piątek o godz. 8.30, 15.30 i 18.30, nabożeństwo z udziałem dzieci o godz. 17.00.

Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.00.

 1. Zapraszamy na spotkanie WBC nt. „Chrześcijanin – tryumfujący nad innymi, czy chłopczyk do bicia?”, które rozpocznie się konferencją podsumowującą w naszej świątyni we wtorek po mszy świętej wieczornej, a następnie będzie kontynuowane w sali przy ul. Bandurskiego 12.
 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej do sali przy Bandurskiego 12 zapraszamy wszystkich mężczyzn chętnych do konkretnej pracy nad sobą i dziełami parafialnymi na spotkanie grupy mężczyzn św. Józefa.
 3. Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych porad prawnych w czwartki między 18.00, a 19.30, a także w każdy drugi piątek miesiąca w godzinach 9.00 – 10.00 w sali przy ul. Bandurskiego 12.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą. Od godz. 17.00 do 18.00 będziemy modlić się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego oraz prosić o dar nowych i świętych powołań.

O 18.00 Msza święta w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii.

W piątek zachęcamy do spowiedzi i uczestnictwa we Mszy świętej Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź w tym dniu od 7.30 do 8.30 a po południu od 16.30 do 18.30. Msze święte odprawimy o 8.00, 15.00, 17.00 i 18.00.

W sobotę zapraszamy o 7.45 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 8.00 na Eucharystię w intencji naszej Parafii a po niej na adorację, która będzie trwała do godz. 9.30.

 1. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych.
 2. W następną niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej wieczornej.
 3. Pragniemy uczcić tablicą pamiątkową w naszej w naszej świątyni żołnierzy, którzy niegdyś mieszkali na terenie naszej parafii, a swoją bohaterską, niezłomną postawą zapisali się na kartach dziejów naszego narodu podczas Drugiej Wojny Światowej i czasu represji ze strony komunistycznych władz. W związku z tym, jeśli ktoś z Was wie o takich osobach, prosimy o podejście do zakrystii po mszy świętej.
 4. Ze względu na braki kadrowe informujemy, że w tygodniu spowiedź będzie 15 min. przed mszą świętą. Podczas mszy spowiadamy w sobotę, niedzielę, w środę na mszy z Nowenną do MB o godz. 18.00 oraz w piątek podczas mszy o Miłosierdziu Bożym o 15.00. Serdecznie zapraszamy do korzystania z sakramentu pojednania.
 • Dziś po mszach świętych zostanie przeprowadzona kwesta na Hospicjum dla dzieci Alma Spei. Hospicjum obejmuje opieką czterdziestu jeden podopiecznych z Krakowa i Małopolski. Wesprzyjmy hojnie tę inicjatywę i potraktujmy ją jako część naszej jałmużny wielkopostnej.
 • W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

Grażynę Owca-Berling

Jana Koniecznego

Edwarda Maraszka

polecajmy Bogu również ofiary wojny w Ukrainie

Prośmy dla nich o dar Miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl

Kraków