Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie – 01.05.2022 r.

  1. Niedziela Wielkanocna

Z kalendarza liturgicznego:

– Jutro przypada święto św. Zygmunta króla i męczennika – patrona naszego księdza prałata. Życzymy mu w tym dniu wszelkich darów Bożych i opieki Maryi na każdy dzień. Pamiętajmy także o modlitwie w jego intencji, aby Pan Bóg obdarzał go zdrowiem i wszelkimi potrzebnymi darami. W sposób szczególny będziemy modlić się za niego podczas mszy świętej o godzinie 11.00.

– Jutro także święto flagi państwowej. Niech ten symbol naszej narodowej tożsamości będzie zawsze otaczany naszą czcią i poszanowaniem.

– We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym

– W środę wspominamy św. Floriana męczennika – patrona strażaków i hutników oraz miasta Krakowa

– W czwartek wspominamy św. Stanisława Kazimierczyka prezbitera

– W piątek święto świętych apostołów Filipa i Jakuba

– W sobotę w katedrze wawelskiej święcenia diakonatu przyjmą klerycy naszego seminarium

– W następną niedzielę ze względu uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i naszej archidiecezji; Tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę o godzinie 9.00. Nowenna przed tą uroczystością w naszej świątyni każdego dnia w tym tygodniu podczas nabożeństw majowych.

  1. Wczoraj wieczorem rozpoczęliśmy nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny – Nabożeństwa Majowe. Będą one odprawiane w naszym kościele każdego dnia o godzinie 17.30. Zapraszamy serdecznie do udziału w nich całe rodziny. Znajdźmy czas pośród naszych codziennych obowiązków, by uczcić Matkę Najświętszą i Jej zawierzyć wszystkie nasze sprawy.
  2. Dziś zmianka tajemnic różańca po mszy świętej wieczornej.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą. Od godz. 17.00 do 18.00 będziemy modlić się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego oraz prosić o dar nowych i świętych powołań.

– O 18.00 Msza święta w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii.

– W piątek zachęcamy do spowiedzi i uczestnictwa we Mszy świętej Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź w tym dniu od 7.30 do 8.30 a po południu od 16.30 do 18.30. Msze święte odprawimy o 8.00, 15.00, 17.00 i 18.00.

– W sobotę zapraszamy o 7.45 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 8.00 na Eucharystię w intencji naszej Parafii a po niej na adorację, która będzie trwała do godz. 9.30.

  1. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych.

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl

Kraków