Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa

Ogłoszenia duszpasterskie – 10.04.2022 r.

Niedziela Męki Pańskiej

Z kalendarza liturgicznego:

 • Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową inaczej zwaną Niedzielą Męki Pańskiej, która wprowadza nas w misterium Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na mszę świętą o godzinie 11.00 po której odbędzie się konkurs palm.
 • Plan wszystkich nabożeństw związanych z Triduum, nowenną do Bożego Miłosierdzia, świętowaniem Wielkanocy, przeżywaniem odpustu oraz spowiedzi przedświątecznej można zabrać sobie ze stoliczka pod chórem. Jest dostępny także na naszej stronie internetowej oraz na tablicach ogłoszeń.
 1. Spowiedź przedświąteczna od poniedziałku do środy w godzinach od 7.00 do 9.00 oraz od 17 do 19.
 2. W Wielki Czwartek będziemy spowiadać od 7.00 do 9.00, a w Wielki Piątek od 7.00 do 12.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 3. Do chorych, którzy o to poproszą udamy się z posługą sakramentalną we środę od godziny 9.30. Prosimy o zgłaszanie osób chętnych w zakrystii.
 4. Litrugia Triduum Paschalnego będzie rozpoczynać się każdego dnia o godzinie 18.00. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę na zewnątrz świątyni – co pół godziny od 8.00 – 15.00;
 5. Nowennę do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy w Wielki Piątek po liturgii wieczornej i tak będzie w każdy następny dzień aż do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie.
 6. Ze względu na spowiedź przedświąteczną, wizytę u chorych oraz Triduum Paschalne kancelaria w tym tygodniu będzie nieczynna. Ze wszystkimi sprawami prosimy kierować się do zakrystii po mszach świętych lub nabożeństwach.
 7. Zachęcamy do składania produktów żywnościowych i chemii do koszy w naszym kościele, a w dni powszednie w Zielonym Pasażu. Wesprą one najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
 8. Wolontariusze z Hospicjum św. Łazarza w zeszłym tygodniu zebrali 2942,08 zł. Serdecznie dziękujemy w ich imieniu za Waszą hojność.
 9. Dziś po mszy świętej wolontariusze w imieniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Domu Pomocy Społecznej z Łyżkowic będą rozprowadzać ozdoby świąteczne na stół wielkanocny. Całkowity dochód w ten sposób zebrany będzie przeznaczony na rzecz pomocy Ukrainie.
 • W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:
 • Józefa Słupczyńskiego
 • Antoniego Glajksnera

Prośmy dla nich o dar Miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

 

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl

Kraków