Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych
Ogłoszenia duszpasterskie – 01.11.2022 r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękujmy Bogu za naszych świętych Patronów i pamiętajmy o modlitwie przez ich wstawiennictwo.
2. Zapraszamy dziś na uroczyste Nieszpory za zmarłych na godz. 17.30.
3. Jutro Dzień Zaduszny. Naszą pomoc zmarłym cierpiącym w czyśćcu chcemy okazać przez odprawiane Msze święte. Będą one o godz. 7.00 (pierwsza gregorianka), 8.00, 15.00, 17.00 i o 18.00. Ta ostatnia będzie koncelebrowana przez wszystkich kapłanów za zmarłych, których imiona podaliście w intencjach tej Eucharystii.
4. W najbliższych dniach będzie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych na następujących warunkach: wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną dziś i jutro, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia święta i modlitwa według intencji ojca świętego; wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1. do 8. listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku — cząstkowy
5. Przez cały miesiąc listopad – począwszy od wtorku, zapraszamy do udziału w mszach świętych gregoriańskich o godzinie 7.00. Msza święta będzie trwać ok. 30-35 min. Codziennie będzie odprawiana za wszystkich zmarłych wspominanych w tej Eucharystii, – a w miarę możliwości będziemy systematycznie odczytywać imiona zmarłych. Zachęcamy do przyjmowania w czasie mszy Komunii świętej, która dopełnia owoce odprawianej Eucharystii. W gablotce jutro zostaną wywieszone zebrane intencje na tę mszę świętą. Bardzo prosimy o sprawdzenie podanych przez Was nazwisk oraz zgłoszenie ewentualnych nieprawidłowości do zakrystii.
6. Przez wszystkie niedziele listopada o godz. 17.30 będzie Różaniec za zmarłych, szczególnie tych, których imiona wypisaliście w wypominkach jednorazowych.
7. Jeszcze dziś i jutro w kancelarii lub w zakrystii można składać na wypominki.
8. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać 22. rocznicę konsekracji naszej świątyni. Jest to okazja, by podziękować Bogu za dar tego miejsca, za kapłanów, siostry zakonne i osoby świeckie, którzy w niej posługiwali i posługują oraz z za naszą wspólnotę parafialną.
9. Wszystkich zainteresowanych dzieleniem się Dobrą Nowiną w ramach teatralnej ekspresji artystycznej – poprzez aktorstwo, reżyserię, dekoracje sceniczne, pracę przy udźwiękowieniu, oświetleniu, kostiumach, obsłudze sceny i tym podobnych – zapraszamy na spotkanie organizacyjne które odbędzie się w piątek 4. listopada na sali widowiskowej po mszy świętej wieczornej. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.
10. Prasa katolicka dostępna jest na stojaku znajdującym się pod chórem przy wyjściu głównym z kościoła.

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl

Kraków