Ogłoszenia parafialne – XII Niedziela Zwykła

12. Niedziela Zwykła
Ogłoszenia duszpasterskie – 19.06.2022 r.
Z Kalendarza Liturgicznego:
Wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; W tym dniu przypada także Dzień Ojca. Wszystkim tatom życzymy poczucia realizacji ojcowskiego powołania i wszelkich potrzebnych Bożych łask.
Czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie do czwartku, o godz. 18.00 odprawiamy Mszę świętą „O Najświętszym Sakramencie” i po niej ruszamy z procesją wokół placu przykościelnego. Prosimy panów do zakrystii, by zapisywali się na konkretny dzień do niesienia baldachimu. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i do dzwoneczków oraz Was wszystkich do czynnego uczestnictwa.
2. Serdecznie dziękuję za udostępnienie miejsca i zaangażowanie w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało państwu Palińskim, Skowrońskim, siostrom Józefitkom, naszemu Caritasowi, WBC, Modlitewnej Grupie Rodzin, Różom Różańcowym oraz Kołu Radia Maryja.
3. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek na godzinę 19.00 do sali refektarza przy ul. Bandurskiego 12.
4. Lekarz – dr med. laryngolog – przyjmuje nieodpłatnie w naszym gabinecie we środy od 8.30 do 9.30.
5. W piątek zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy w tym dniu na godzinę 8.00 na Mszę świętą uczniów wraz z rodzicami, by podziękować Panu Bogu za miniony rok i powierzyć czas wypoczynku wakacyjnego. Zachęcamy także do spowiedzi świętej. Spowiadamy w czwartek od 17.30 do 18.30 oraz w piątek od 7.30 do 8.30.
6. Od następnej niedzieli rozpoczynamy wakacje. Spowiedź w tym czasie będzie 15 minut przed mszą świętą w tygodniu oraz w niedzielę podczas mszy świętych. Kancelaria zaś będzie czynna w sobotę od 8.30 do 9.30. Ze sprawami kancelaryjnymi w ciągu tygodnia prosimy zgłaszać się po zakończeniu mszy świętych porannych lub wieczornych w zakrystii.
7. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:
Herminę Łabno-Olszewską
Wacława Dobosiewicza
Stanisława Milewicza
Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszej modlitwie: Wieczne odpoczywanie…

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl

Kraków