św,Szczepan 2017

Ogłoszenia duszpasterskie – 26.12.2017
Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika

1. Czasy, w których żyjemy w wielu wypadkach domagają się od nas, uczniów Chrystusa, czytelnego, przejrzystego świadectwa wiary. To świadectwo może nas wiele kosztować, może się wiązać z odrzuceniem, wyśmianiem, kpinami czy pozbawieniem uznania a nawet utratą przyjaciół. Ciągle są aktualne słowa Jezusa: „Kto Mnie wyzna przed ludźmi, Ja się przyznam do niego przed Ojcem moim, Który jest w niebie, a kto się Mnie wyprze przed ludźmi wyprę się go i Ja, przed moim Ojcem”. Prośmy św. Szczepana o odwagę w wyznawaniu swej wiary.
2. Dziś Msze św. odprawiamy w takich godzinach jak w niedziele.
3. Jutro w Liturgii Kościoła Święto św. Jana Apostoła – w czasie Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 poświęcimy wino i rozdamy go do picia wiernym. To poświęcone wino, wg. starej Tradycji Kościoła ma chronić od chorób gardła.
4. W czwartek – Święto świętych Młodzianków, męczenników, czyli dzieci zamordowanych w Betlejem przez króla Heroda, wśród, których szukał Jezusa, aby Go zgładzić. Ten dzień jest dobrą okazją do modlitwy za dzieci. Zapraszamy na Mszę św. o 800 lub 18.00.
5. Bóg zapłać za dzisiejsze wasze ofiary złożone na pomoc Papieskiemu Uniwersytetowi św. Jana Pawła II, który kształci katolicką młodzież dla Kościoła i Ojczyzny. Na tym Uniwersytecie kształcą się też dwaj nasi Księża.
6. W tym roku ostatnim dniem Starego 2017 roku jest niedziela. Msze św. będziemy odprawiać w takim porządku jak w inne niedziele. Natomiast po południu zapraszamy na nabożeństwo Zakończenia Roku. O godz. 17.30 zgromadźmy się na uroczyste Nieszpory ku czci NMP, by Jej i Jej Synowi podziękować za miniony rok, przeprosić i powierzyć się Im na Nowy 2018 rok. Dlatego zapraszamy wszystkich na uroczyste nieszpory Maryjne o 17.30 i na Mszę św. na zakończenie Starego Roku o godz. 18.00. Na pewno wszystkim jeszcze zostanie sporo czasu na zabawę sylwestrową.

7. Na koniec: polećmy Matce Bożej prześladowanych za wiarę, naszych braci i siostry, w różnych krajach świata, by z odwagą i męstwem, które daje wiara w Boga znosili te cierpienia i by znaleźli się ludzie, którzy wezmą ich w obronę: Pod Twoją obronę…

Kuchnia im. św. Siostry Faustyny przy Parafii Miłosierdzia Bożego na Os. Oficerskim w Krakowie jest współfinansowana ze środków Gminy Kraków.
www.krakow.pl   www.ngo.krakow.pl

Kraków