Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia duszpasterskie na 14.12.2008

Ogłoszenia duszpasterskie – 14.12.2008 r.

III Niedziela Adwentu

1.Różowy kolor szat liturgicznych mówi nam dziś o autentycznej radości chrześcijanina, która zawsze płynie z bliskości Boga. Jest już trzecia niedziela Adwentu – nasze spotkanie z Jezusem Nowonarodzonym blisko. Już czas na zadanie sobie pytania : czy mam powody do prawdziwej radości?, co niosę na Spotkanie z Panem? – jakie wyrzeczenia, jakie postanowienia , jakie ofiary, jakie zmiany w życiu? Święta będą naprawdę radosne i szczęśliwe tylko wtedy gdy staniemy przed Jezusowym żłóbkiem z „ pełnymi naręczami dobra” i czystym sercem. Korzystajcie z możliwości przyjęcia sakramentu pokuty – spowiadamy codziennie od 6.00 rano do 8.30 i po południu od 17.45 do 18.30. W wielu kościołach zakonnych trwają całodzienne dyżury w konfesjonale, nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment!

Zapraszamy na Roraty – codziennie o 6.30, niech do tej wspólnoty, która codziennie przychodzi dołączą ci, którzy jeszcze nie zaznali smaku wyrzeczenia i ofiary dla Boga uczynionej w ten sposób. Od środy w czasie Rorat odprawiać będziemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

2. Jak w poprzednie lata wielu z was pewnie chce pomóc najbiedniejszym spośród nas. W tym celu jest wystawiony kosz, aby do niego składać żywność, którą podzielimy się z tymi, którzy nie mają. Z kartką świąteczną i gałązką jodły te wasze dary zostaną zaniesione tam gdzie potrzeba. Kosz jest wystawiony w przedsionku kościoła, a w ciągu dnia przy stoisku Caritas w naszym pasażu. W imieniu obdarowanych składamy serdeczne Bóg zapłać!!!

3. Będzie także w naszej Parafii jak co roku, zorganizowana Wieczerza Wigilijna dla samotnych i tych, którzy musieliby być sami w wieczór wigilijny. Dla lepszej organizacji prosimy zgłaszać się w naszym Caritasie lub w kuchni – miejsca nie powinno dla nikogo zabraknąć. Wigilia będzie w niedzielę 21 grudnia o godz. 15.00. Ponieważ jest to Dzień Pański – spotkamy się najpierw przy ołtarzu w kościele – będzie tam Msza św. a potem Wieczerza Wigilijna w naszej sali widowiskowej. Gdyby ktoś chciał pomóc w zorganizowaniu Wigilii prosimy zgłosić się do S. Aleny w kuchni.

4. Przed wejściem do kościoła nasz Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny jako Świąteczną Pomoc dla najuboższych dzieci. Są tam też do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. Mogło się tak zdarzyć, że kogoś nie było w domu, gdy Siostry Józefitki pracujące w naszej wspólnocie pukały do waszych drzwi z poświęconym opłatkiem. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy Siostrom za tę posługę i za dobre słowo . Nieraz jedno życzliwe i ciepłe słowo przywraca człowiekowi nadzieję. Bóg zapłać!!

5. Dziś o 14.00 będzie Msza św. dla dzieci najmłodszych i spotkanie ze św. Mikołajem.

5. W najbliższą sobotę 20 grudnia – w godzinach rannych – przyjdziemy z posługą sakramentalną do waszych chorych, słabych, nie wychodzących z domu. Zgłaszajcie ich adresy – nie pozwólmy, by ktokolwiek w naszej wspólnocie przeżywał Święta Bożego Narodzenia bez przyjęcia Komunii św.

6. Jak w poprzednie lata grupa naszych dzieci wybiera się wraz z Siostrą Marciną z kolędą do waszych domów. Kto z was chciałby przyjąć takich „misyjnych kolędników” prosimy zgłosić swój adres. Wszystko po to, by ich odróżnić od pseudo-kolędników. Dzieci będą przebrane w stroje innych narodów misyjnych i przyjdą ze śpiewem kolęd i modlitwą za waszą rodzinę.

7. Matce Najświętszej polećmy nasze duchowe przygotowanie do Świąt: Pod Twoją obronę ……..

Back to top