Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia duszpasterskie – 26.05.2024 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Z kalendarza liturgicznego:

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało.

W tym dniu porządek Mszy świętych niedzielnych z jedną zmianą: nie będzie Mszy o godz. 13.00, ale będzie Msza święta koncelebrowana o godz. 16.00, po której  wyruszymy z Procesją Eucharystyczną. Procesja przejdzie ulicami: Moniuszki, Bema, Olszańską, Sowińskiego, Grunwaldzką, Moniuszki oraz Bandurskiego do powrotu na plac kościelny.

Zapraszamy dzieci oraz tych, którzy w tym roku po raz pierwszy przyjęli Komunię Świętą do sypania kwiatów i do dzwoneczków.

Prosimy panów do posługi baldachimu na czas procesji oraz do niesienia tub o zgłoszenie się do zakrystii dziś po mszy świętej.

Prosimy z trasy procesji usunąć na ten czas (od 16.00 do 18.00) samochody, a okna i balkony przyozdobić symbolami religijnymi.

Piątek – święto Nawiedzenia NMP

Sobota – wspomnienie św. Justyna, męczennika

 1. Zapraszamy serdecznie na spotkanie WBC z cyklu: „Spotkania z liturgią – Chleb Życia”, które przygotuje nas duchowo do przeżycia Uroczystości Bożego Ciała. Spotkanie tradycyjnie we wtorek o 18.30 w sali refektarza przy ul. Bandurskiego 12. Więcej szczegółów na plakatach.
 2. W tym tygodniu przypada sobota miesiąca:

Zapraszamy o 7.45 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 8.00 na Eucharystię w intencji naszej Parafii a po niej na adorację, która będzie trwała do godz. 9.30.

Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę i w następny piątek.

 1. W następną niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej wieczornej.
 2. Na koniec radosne ogłoszenie. Chory na białaczkę Piotr Sołtysiak, dla którego szukaliśmy dawcy szpiku, jest już prawie dwa tygodnie po przeszczepie. Słabo się jeszcze czuje, ale robi małe kroki po sali szpitalnej. Jeszcze raz z serca dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili gotowość do bycia dawcą rejestrując się w bazie, a Piotra polecamy Waszej modlitwie.
 3. [Powstańmy] W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

Zofię Mucha

Genowefę Błotko

Lecha Pawułę

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie – 19.05.2024 r.

Zesłanie Ducha Świętego

 

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze święte w tym dniu o 8.00, 15.00 i 18.00;

Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

 1. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Majowych każdego dnia o 17.30. Podczas nich odmawiamy w tym tygodniu nowennę do Ducha Świętego.
 2. We wtorek po mszy świętej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do sali przy ul. Bandurskiego 12.
 3. Dzieci Pierwszokomunijne i ich rodziców zapraszamy do udziału w Białym Tygodniu. Codziennie rozpoczynamy celebrację o 17:30 nabożeństwem Majowym i Eucharystią o 18:00.
 4. [Powstańmy] W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

Krystynę Świniarską

Andrzeja Wąsik

Prośmy dla nich o dar Miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie

Ogłoszenia duszpasterskie – 12.05.2024 r.

VII Niedziela Wielkanocna

Wniebowstąpienie Pańskie

 

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek – święto św. Macieja, apostoła

Czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski

 1. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Majowych każdego dnia o 17.30. Podczas nich odmawiamy w tym tygodniu nowennę do Ducha Świętego.
 2. We wtorek po mszy świętej zapraszamy na spotkanie WBC do sali przy ul. Bandurskiego 12. Temat: Refleksje po lekturze Listu św. Pawła apostoła do Filipian. Szczegóły na plakatach.
 3. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w następną niedzielę o godzinie 00. Aby umożliwić dzieciom i rodzinom owocny udział w tych wydarzeniach, zapraszamy parafian do wybrania innych godzin mszy świętej. Przypominamy również, że nie będzie w następną niedzielę mszy o godzinie 13.00.
 4. [Powstańmy] W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

Adama Bińczyckiego

Adelę Brachel

Teresę Mazur

Prośmy dla nich o dar Miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

 

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie – 05.05.2024 r.

VI Niedziela Wielkanocna

 

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – święto śś. Apostołów Filipa i Jakuba

Środa – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej; w katedrze wawelskiej święcenia diakonatu przyjmą klerycy naszego seminarium. Otoczmy ich naszą modlitwą.

 1. W miniony poniedziałek trzynaście osób przyjęło Sakrament Bierzmowania z rąk bpa Janusza Mastalskiego. Niech Duch Święty otacza je swoją mocą i napełnia swoimi darami.
 2. Dziś po mszy świętej wieczornej zmianka tajemnic różańca.
 3. Wyjątkowo w poniedziałek po mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do sali przy ul. Bandurskiego 12.
 4. W następną niedzielę ze względu uroczystość św. Stanisława tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę o godzinie 9.00. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.
 5. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

Annę Walaszek

Prośmy dla niej o dar Miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

 

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie – 28.04.2024 r.

V Niedziela Wielkanocna

 

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny

Czwartek – wspomnienie św. Zygmunta króla i męczennika – patrona naszego księdza prałata. Życzymy mu w tym dniu wszelkich darów Bożych i opieki Maryi na każdy dzień. Pamiętajmy także o modlitwie w jego intencji, aby Pan Bóg obdarzał go zdrowiem i wszelkimi potrzebnymi darami. W sposób szczególny będziemy modlić się za niego dziś podczas mszy świętej o godzinie 11.00.

Piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski; msze w naszej świątyni, jak w każdą niedzielę. O godzinie 13.00 msza w intencji naszej Ojczyzny.

Sobota – święto św. Floriana, patrona naszego miasta

 1. We wtorek o 17.30 rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny – Nabożeństwa Majowe. Będą one odprawiane w naszym kościele każdego dnia o tej godzinie. Zapraszamy serdecznie do udziału w nich całe rodziny. Znajdźmy czas pośród naszych codziennych obowiązków, by uczcić Matkę Najświętszą i Jej zawierzyć wszystkie nasze sprawy.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą połączoną z Nabożeństwem Majowym. Od godz. 17.00 do 18.00 będziemy modlić się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego oraz prosić o dar nowych i świętych powołań.

O 18.00 Msza święta w intencji kapłanów posługujących w naszej Parafii.

W piątek zachęcamy do spowiedzi i uczestnictwa we Mszy świętej Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź w tym dniu podczas mszy świętych.

W sobotę zapraszamy o 7.45 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 8.00 na Eucharystię w intencji naszej Parafii a po niej na adorację, która będzie trwała do godz. 9.30.

Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę oraz w następny piątek.

 1. Dziś po każdej mszy świętej wolontariusze w imieniu Hospicjum św. Łazarza przeprowadzą zbiórkę finansową wspierającą osoby terminalnie chore. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W minionym pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

Stanisławę Ozimkowską

Jana Kowalika

Prośmy dla nich o dar Miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

 

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie – 21.04.2024 r.

IV Niedziela Wielkanocna

 

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;

Czwartek – święto św. Marka ewangelisty;

 1. Spotkanie WBC na temat Liturgii Ofiarowania we wtorek o 18.30 w sali przy ul. Bandurskiego 12. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów na plakatach.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a szczególnie specjalnego wydania Gościa Niedzielnego poświęconego Matce Bożej.
 3. Z naszej parafii jest organizowana dziewięciodniowa pielgrzymka „Szlakiem Sanktuariów Maryjnych” do Hiszpanii i Francji, między innymi do Lourdes i Montserrat, w dniach 19.09. – 27.09.2024 r. Szczegóły na plakatach. Więcej informacji i zapisy w zakrystii u ks. proboszcza.
 4. W następną niedzielę po każdej mszy świętej wolontariusze w imieniu Hospicjum św. Łazarza przeprowadzą zbiórkę finansową wspierającą osoby terminalnie chore.

Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie – 14.04.2024 r.

III Niedziela Wielkanocna

 

 

 1. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do osobistej lektury Pisma Świętego, w szczególności Listu św. Pawła Apostoła do Filipian.
 2. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek na 18.30 do sali przy ul. Bandurskiego 12.
 3. Zapraszamy na spotkanie Modlitewnej Grupy Świętego Józefa we środę na 16.30 do klasztoru sióstr Józefitek przy ul. Bema 3. Szczegóły na informacji w gablotce.
 4. Z naszej parafii jest organizowana dziewięciodniowa pielgrzymka „Szlakiem Sanktuariów Maryjnych” do Hiszpanii i Francji, między innymi do Lourdes i Montserrat, w dniach 19.09. – 27.09.2024 r. Szczegóły na plakatach. Więcej informacji i zapisy w zakrystii u ks. proboszcza.
 5. [Powstańmy] W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

Marię Sopińską

Prośmy dla niej o dar miłosierdzia Bożego: Wieczne odpoczywanie…

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia duszpasterskie – 07.04.2024 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Z kalendarza liturgicznego:

Dziś przeżywamy uroczystość odpustową w naszej parafii. Kazanie głosi dla nas ojciec franciszkanin Bartymeusz Kędzior – gwardian i proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta w Lublinie, któremu z serca dziękujemy za wygłoszone do nas słowo.

  • Każdy, kto jest w stanie łaski uświęcającej i przyjął Komunię Świętą może uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (wolność od grzechu, wyznanie wiary, modlitwa Ojcze nasz oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego)

Msze Święte w dniu dzisiejszym w następującym porządku:

o godzinie 12.00 suma odpustowa

nie będzie mszy świętej o godzinie 13.00

będzie dodatkowa msza święta o godzinie 15.00 – w godzinie Miłosierdzia

Poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

  • W tym dniu będziemy modlić się o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci
  • Msze o 8.00 i 18:00 z przyjęciem duchowej adopcji dziecka poczętego
 1. Dziś rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia. Niech dla nas wszystkich będzie to czas modlitwy oraz bezinteresownej służby wobec drugiego człowieka wyrażony choćby w małym geście dobroci.
 2. We wtorek o 18.30 zapraszamy na spotkanie WBC na temat: „Rozmowy o Słowie – Liturgia Słowa w praktyce” do sali przy ul. Bandurskiego 12. Szczegóły na plakatach.
 3. Z naszej parafii jest organizowana dziewięciodniowa pielgrzymka „Szlakiem Sanktuariów Maryjnych” do Hiszpanii i Francji, między innymi do Lourdes i Montserrat, w dniach 19.09. – 27.09.2024 r. Szczegóły na plakatach. Więcej informacji i zapisy w zakrystii u ks. proboszcza.

Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zmartwychwstania

Ogłoszenia duszpasterskie – 31.03.2024 r.

Niedziela Zmartwychwstania

Z kalendarza liturgicznego:

Jutro Poniedziałek Wielkanocny – msze w porządku niedzielnym. Po mszy o 18.00 nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Składka w tym dniu wspiera potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Od wtorku do soboty dodatkowa msza święta o godzina 15.00 z nowenną do Miłosierdzia Bożego.

 1. We wtorek po mszy świętej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w sali przy ul. Bandurskiego 12.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą. Od godz. 17.00 do 18.00 będziemy modlić się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego oraz prosić o dar nowych i świętych powołań.

O 18.00 Msza święta w intencji kapłanów posługujących w naszej Parafii.

W piątek zachęcamy do spowiedzi i uczestnictwa we Mszy świętej Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź w tym dniu od 7.30 do 8.30 a po południu od 17.30 do 18.30. Msze święte odprawimy o 8.00, 15.00 i 18.00. W najbliższy piątek z racji oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę zapraszamy o 7.45 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 8.00 na Eucharystię w intencji naszej Parafii a po niej na adorację, która będzie trwała do godz. 9.30.

 1. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych.
 2. W następną niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po mszy świętej wieczornej.
 3. W następną Niedzielę odpust w naszej parafii. Msze Święte w porządku niedzielnym z następującymi zmianami:

O godzinie 12.00 suma odpustowa.

Nie będzie mszy świętej o godzinie 13.00

Odprawimy również mszę świętą o godzinie 15.00 w godzinie Miłosierdzia.

Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach odpustowych.

 1. Z naszej parafii jest organizowana dziewięciodniowa pielgrzymka „Szlakiem Sanktuariów Maryjnych” do Hiszpanii i Francji, między innymi do Lourdes i Montserrat, w dniach 19.09. – 27.09.2024 r. Szczegóły na plakatach. Więcej informacji i zapisy w zakrystii u ks. proboszcza.

Adoracja nocna w Wielki Piątek – ulice

24:00-01:00: ul. Krzyniczna, Narzymskiego, Lesista, Olszyny, Orląt, Bandurskiego, Norwida, Rusałek

01:00-02:00: ul. Olszańska, Chrobrego, Domki, Grochowska

02:00-03:00: ul. Supniewskiego, Skorupki, Prażmowskiego, Bema, Rymarska, Grunwaldzka, Rakowicka

03:00-04:00: ul. Idzikowskiego, Jaworskiego, Mogilska, Misiołka, Garczyńskiego, Ordona

04:00-05:00: ul. Brodowicza, Na Wiankach, Cieplińskiego, Dukatów, Otwinowskiego, Łukasiewicza

05:00-06:00: ul. Kielecka, Zaleskiego, Chłopickiego, Eisenberga, Sowińskiego, Kasprowicza

06:00-07:00: ul. Nadbrzeżna, Lotnicza, Farmaceutów, Stokrotek, Bratkowa, Moniuszki, Kąt

Back to top