Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Działalność Róż Różańcowych

W naszej wspólnocie działa 9 Róż x 20 osób: Róże kobiet, mężczyzn, chorych. Do grupy może się przyłączyć każdy, kto ceni sobie modlitwę wspólnotową i zna jej wartość.

Nabór do Róż Różańcowych odbywa się na zasadzie kontaktów osobowych – zachęta, propozycja indywidualna, jak też poprzez ogłoszenia duszpasterskie. Całość organizacji pracy i spotkań wspólnych należy do jednej osoby, współpracującej z księdzem. W poszczególnych Różach zelatorki czuwają nad wymianą Tajemnic różańca, nad właściwym jego odmawianiem i nad terminowym dotarciem do wszystkich z intencjami.

Co miesiąc podawane są intencje papieskie, misyjne, jak też te nasze – parafialne. Róże nasze co miesiąc zamawiają intencje Mszy świętych:

  • I sobota miesiąca o godz. 8:00 Msza św. w intencji „o opiekę św. Jana Pawła II nad naszą parafią”,
  • I czwartek miesiąca w intencji kapłanów, pracujących w naszej parafii,
  • I piątek miesiąca o 15:00 – wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata,
  • I niedziela godz. 18:00 Msza św. w intencji Róż Różańcowych, żywych i zmarłych.

Róże także podtrzymują od 1987 roku Nieustający Różaniec w intencji Ojca Świętego, ojczyzny i Parafii – odmawiany w każdy wtorek w godz. 15.00-18.00. W okresie Bożego Narodzenia dzielą się opłatkiem, na procesję Bożego Ciała przygotowują jeden z ołtarzy eucharystycznych, pomagają dorywczo w pracach i akcjach wspólnoty parafialnej.

Spotkania Róż Różańcowych

Róże spotykają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o 18:00. Ma wówczas miejsce konferencja duchowa, podanie intencji oraz dziesiątka różańca odmówiona wspólnie.

Liczne i dobre Róże Żywego Różańca to potężna siła i wsparcie Parafii
– jeden Bóg wie, ile łask wypraszają nam tą codzienną modlitwą.
Zapraszamy chętnych!

Opiekun grupy: ks. prał. Zygmunt Kosek

Back to top