Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Od 30 września 2002 roku Parafia prowadzi we własnych pomieszczeniach Parafialnego Ośrodka Charytatywno-Kulturalnego kuchnię dla biednych, niepełnosprawnych oraz osób w podeszłym wieku z Osiedla Oficerskiego w Krakowie.

Wydajemy codziennie 250 pełnych obiadów – dwudaniowych, przygotowanych w naszej kuchni – w tym dla ok. 100 chorych i niesprawnych zanosimy posiłki do domów. Angażujemy w tę działalność charytatywną młodzież z gimnazjalnych Szkolnych Kółek Charytatywnych oraz młodszych emerytów, którzy jeszcze chcą i mogą innym pomagać, proponujemy także tę formę pomocy sąsiadom osób niepełnosprawnych i starszych. W kuchni codziennie pomaga ok. 40 osób.

Kuchnia służy także obsłudze takich uroczystości, jak: przyjęcia dla rodzin dzieci z okazji I Komunii św., chrztów, pogrzebów, jubileuszów małżeńskich, Dnia Nauczyciela, Dnia Chorych, wigilii dla biednych i samotnych, imienin księży, dekanalnych spotkań kapłanów. Spotkania te odbywają się w sali widowiskowej, sąsiadującej z pomieszczeniami kuchni.

Dzieło to prowadzi s. Alena Zawada, józefitka – oddana całym sercem ludziom tu przychodzącym.
Skoro to dzieło istnieje już ponad 20 lat – z całą pewnością musi to być dzieło Boże!

Zobacz wejście w Street View

Back to top