Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia duszpasterskie na 19.10.2008

29 Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny., z hasłem duszpasterskim:” Uczniowie Chrystusa sługami nadziei”. Jest to uświadomienie wyznawcom Chrystusa, że bez wyjątku wszyscy są odpowiedzialni za to czy Kościół Jezusowy rośnie w liczbę i ducha czy się umniejsza. To uświadomienie każdemu z nas – czy poprzez moje życie, moje zachowanie, moje obyczaje – ktoś więcej pokocha Chrystusa i Jego Kościół ? Tak prowadźmy i porządkujmy swoje życie, by Chrystus widział w nas swoich misjonarzy! Dzisiaj przez ofiary złożone na tacę chcemy wspomóc misjonarzy pracujących w różnych krajach świata. Bóg zapłać!

2. „Pokutujcie i odmawiajcie Różaniec” – powtarzamy jeszcze raz te słowa Matki Bożej z Fatimy i tym samym zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym odprawianym codziennie o godz. 17.30.

3. Zbliżamy się do miesiąca zmarłych – listopad w sposób szczególny przypomina nam o życiu wiecznym, a także o tych, którzy odeszli i cierpiąc w czyścu oczekują naszej pomocy. Ponieważ Msza św. jest najskuteczniejszą pomocą jaką możemy okazać naszym bliskim zmarłym, przez cały miesiąc listopad codziennie będziemy odprawiać Msze św. gregoriańskie za tych zmarłych, których imiona podacie Księżom do 1 listopada. Wypada, by na tę Mszę św. zgłosić tych, którzy w tym roku odeszli do Pana. Msza św. gregoriańska będzie codziennie o godz. 7.00 rano i o ile możności będziemy na każdej Mszy św. wymieniać imiona zmarłych za których jest odprawiana. Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w tej Mszy św. i przyjmowania Komunii św. – siódma rano – jest to taka godzina, że nawet przed pójściem do pracy, do szkoły czy na uczelnię – można w niej uczestniczyć!

A drugą formą pomocy zmarłym są wypominki całoroczne, gdzie waszych zmarłych imiona włączamy w modlitwę całej Parafii przez wszystkie niedziele całego roku. By uniknąć błędów i pomyłek imiona zmarłych prosimy podawać osobiście , a nie wrzucać do skarbonek

Można także dać na wypominki jednorazowe, za tych zmarłych będziemy się modlić w czasie Różańca przez wszystkie niedziele listopada. Imiona tych zmarłych prosimy wypisać na kartkach, które znajdują się przy wyjściu z kościoła. Tradycyjnie też przyjmujemy na Mszę św. zbiorową w Dzień Zaduszny o godz. 18.00.

4. Dziś o godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św. dla dzieci przedszkolnych ich rodziców. Traktujemy te Msze św. jako pomoc rodzicom w trudnej sprawie wprowadzenia dzieci w tajemnicę Mszy św. i jej Liturgię. To musi się zapisać w dziecku od najmłodszych lat. Zapraszamy wszystkie dzieci najmłodsze wraz z Rodzicami.

5. Zapraszamy studentów na spotkania w ramach Duszpasterstwa Akademickiego – we wtorki o godz. 20.00 . Najpierw Msza św. w kościele a potem spotkanie w Sali Klubu Seniora. To zaproszenie kierujemy do studentów – naszych Parafian, jak i do tych, którzy czasowo zamieszkują na terenie Parafii.

6. W Liturgii w tym tygodniu – jutro Uroczystość św. Jana Kantego, Patrona Krakowa i młodzieży akademickiej, a we wtorek wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, kapłana.

8. Na koniec: polećmy Matce Najświętszej pracę i osoby wszystkich polskich misjonarzy i misjonarek: Pod Twoją obronę ……..

Back to top