Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia duszpasterskie na 26.10.2008

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.10.2008 r.

30 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu – w sobotę pierwszego listopada – – Uroczystość Wszystkich Świętych a w niedzielę – Dzień Zaduszny. Te dni i cały miesiąc listopad to czas pamięci o zmarłych. Zapalamy znicze, kładziemy na grobach kwiaty. Dla nas, wierzących, najważniejsza jest modlitwa za zmarłych – a wśród nich najważniejsza i najskuteczniejsza jest Msza św. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie całego Kościoła tzw. wypominki. Zmarli nie są przecież anonimowi. Każde imię to osobna historia, niepowtarzalny, ludzki los. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, dziękujemy za dobro przez nich uczynione prosimy o odpuszczenie im grzechów, błagamy dla nich o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy.

Udział we Mszy św. w Uroczystość Wszystkich Świętych , to pokorny znak w stronę Boga; że po przejściu bramy śmierci chcę żyć w Twoim Domu w niebie i tak chcę przeżywać swe życie tu na ziemi, by się tam dostać. Msze św. – w takich godzinach jak w niedziele, zapraszamy dodatkowo na nieszpory za zmarłych o godz. 17.30.

Drugi listopada (w tym roku przypada w niedzielę ) – to Dzień Zaduszny. Jest to dzień, w którym z modlitwą i wspomnieniem chcemy dotrzeć do zmarłych cierpiących w czyścu. Tylko my – żyjący tu na ziemi możemy im pomóc – najlepiej Ofiarą Mszy św. w ich intencji odprawioną, komunią św. przyjętą a także uzyskanym dla nich odpustem zupełnym.

Według obowiązujących przepisów odpust zupełny można uzyskać 1 i 2 listopada nawiedzając kościół i odmawiając modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę, Chwała Ojcu i modlitwę w intencjach Ojca św.- trzeba być w stanie łaski uświęcającej i wyrzec się wszelkiego przywiązania do grzechu. A w dniach od 1 do 8 listopada wystarczy nawiedzić cmentarz i spełnić te warunki, by uzyskać taki sam odpust.

Msze św. w Dniu Zadusznym będą w tych godzinach jak w niedziele – dodatkowo zapraszamy na Nieszpory za zmarłych na godz. 17.30, a o godz. o 18.00 – koncelebrowana Msza św. za waszych zmarłych. Podajcie w zakrystii lub kancelarii imiona tych zmarłych.

2. W sobotę najbliższą – Pierwszą Sobotę miesiąca listopada – o godz. 7.45 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, potem o 8.00 Msza św. „O rychłe wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II” i na godzinę 21.00 zapraszamy na „Wieczór z Janem Pawłem II”

3. Dziś i w najbliższe dni, w zakrystii lub kancelarii parafialnej można podać imiona zmarłych na wspominki roczne, jednorazowe, na Mszę św. gregoriańską, którą odprawiamy codziennie przez 30 dni od drugiego listopada, czy też na Mszę św. zbiorową w Dzień Zaduszny o godz. 18.00.

4. We wtorek Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

5. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Łazarza” składa wam serdeczne podziękowania za dar kwesty złożony w dniu 5 października. Złożono na ten cel kwotę 3307 zł. – za serca otwarte na niedolę i cierpienie bliźnich i ręce gotowe nieść im pomoc oraz wsparcie, w imieniu chorych terminalnie i ich najbliższych – raz jeszcze pięknie dziękujemy.

5. . Na zakończenie – Matce Bożej Uzdrowicielce Chorych polećmy nieuleczalnie chorych naszych Parafian: Pod Twoją obronę ….

Back to top