Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia duszpasterskie na 7.09.2008

23 Niedziela Zwykła

1. Łączymy się duchowo z Pielgrzymką Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii. Tam na kalwaryjskich „Dróżkach” o godz. 9.00 Droga Krzyżowa a o godz. 11.00 koncelebrowana Msza św. pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza. „Uczeń Chrystusa służy życiu” – to myśl przewodnia tegorocznej pielgrzymki. Wielkiej modlitwy, świętości życia i odważnego stawania w obronie praw Boskich wymaga dzisiaj każda rodzina chcąca dobrze i po Bożemu wychować swoje dzieci i żyć po Bożemu – włączmy się w tę modlitwę wielkiej rzeszy rodzin pielgrzymujących do MB Kalwaryjskiej. Są tam też przedstawiciele naszej wspólnoty wraz z Księdzem Proboszczem.

2. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny, a z nim wielka praca duszpasterska z dziećmi i młodzieżą przy Parafii. Rodzice, dziadkowie i babcie wspomóżcie wasze dzieci i wnuki aby włączyły się w grupy parafialne. Dziecko będące blisko Kościoła, blisko Jezusowego ołtarza niczego złego się nie nauczy, a wam zagonionym codziennością będzie wielką pomocą. Dzieci i młodzież mają wiele dobrej woli, potrzebują tylko wsparcia i ciągłego przypominania ze strony najbliższych, dorosłych.

A oto grupy, do których mogą włączyć się dzieci i młodzież:

  • schola ma swoje spotkania formacyjne we wtorki o 17.00 – zapraszamy nowe kandydatki,
  • chłopców, którzy chcą być w tym roku kandydatami na ministrantów – zapraszamy na pierwsze spotkanie jutro tj. w poniedziałek o godz. 17.00 (zapraszamy nie tylko chłopców z klasy trzeciej ale i ze starszych klas),
  • spotkanie oazy – w piątki o godz. 18.00
  • zbiórka ministrantów będzie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.
  • powstaje też nowa grupa dzieci o nazwie „Promyki” – pierwsze spotkanie będzie w czwartek o godz. 17.00 w salce przy kościele, bliższe informacje na ten temat u S. Boguchwały – naszej nowej Katechetki,

3. Do sakramentu bierzmowania przygotowujemy młodzież mieszkającą na terenie naszej Parafii a uczęszczającą do Gimnazjum także poza Parafią. Niezależnie od tego, gdzie młodzież uczęszcza do szkoły do bierzmowania przygotowuje się i przyjmuje ten sakrament w swojej Parafii. Zasada postawiona przez Ks. Kardynała brzmi: ”katechizacja w szkole, sakramenty w Parafii”. Młodzież zapisuje się osobiście, prosząc Księdza o poprowadzenie i pomoc w przygotowaniu, kandydaci wybierają sobie odpowiednią grupę i regularnie przychodzą na spotkania. Klasy I-sze – raz w miesiącu, klasy II-gie – co dwa tygodnie, a trzecie – co tydzień!! Zapisy trwają od dziś – w kancelarii lub w zakrystii, do zapisu konieczny jest indeks z katechizacji!! A Msza św. na rozpoczęcie przygotowania będzie 20 września o godz. 19.00. Ci, którzy to dziś słyszą niech przekażą to swoim kolegom i koleżankom, którzy dziś są na Mszy6 św. w innym kościele!

4. Przypomnijmy, że Msze św. dla młodzieży szkół średnich i gimnazjum naszej Parafii są w każdą niedzielę o godz. 9.30, natomiast wszystkie dzieci zapraszamy na ich Mszę św. o godz. 11.00, prosimy, aby dzieci przychodziły 5 min. wcześniej,: a dorosłych, by na tej Mszy św. nie zajmowali pierwszych ławek w kościele, zostawmy je dla dzieci. Niech z dziećmi na tej Mszy św. będą ich rodzice, a innych Parafian zapraszamy do udziału we Mszy św. o innej godzinie.

5. W tym tygodniu w Liturgii: jutro Święto Narodzenia NMP. – we wtorek wspomn. bł. Anieli Salawy, dziewicy, w piątek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi – odpust w sąsiedniej Parafii na Rakowicach – suma odpustowa o godz. 18.00.

6. Spotkanie Zespołu Caritas – w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

Back to top