Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 30.11.2008

Ogłoszenia duszpasterskie – 30.11.2008 r.

I Niedziela Adwentu

1. Słowo „ADWENT” oznacza przyjście Jezusa do nas, bo jak mówi Pismo: ”przyszedł do swoich ..”, więc w tym Adwencie każdy powinien się poczuć „swoim”, bliskim Jezusa, Który chce się we mnie narodzić. Poczujmy się odpowiedzialni za ten święty czas i za to co Chrystus przychodząc na świat: zastanie w naszych duszach i sercach, rodzinach i narodzie? Wszystko zróbmy, by się z Nim nie rozminąć!!

Właśnie dziś kierujemy do wszystkich serdeczne zaproszenie do rozpoczynania każdego dnia adwentowego od udziału w Roratach czyli we Mszy św. ku czci Maryji odprawianej codziennie o świcie czyli o godz. 6.30. Niech to piękne adwentowe nabożeństwo zgromadzi dzieci i młodzież, ich rodziców i innych Parafian . Niech dzieci z lampionami w rękach będą znakiem tego, że Chrystus jako dziecko staje wśród nas i przynosi światło życia. Liczymy bardzo na rodziców, którzy zechcą pomóc swym dzieciom przeżyć bardzo piękne, choć trudne doświadczenie wiary, gdy człowiek kierowany czystą miłością do Boga pokonuje słabości ciała mocą ducha. Chcemy w tym roku na roratach wraz ze św. Pawłem, Apostołem, którego chcemy bliżej poznać, przeżywać naszą odpowiedzialność za misje w Kościele. Niech dzieci przynoszą codziennie swoje dobre uczynki wypisane na kolorowych serduszkach, które potem będą zawieszone na choince przy żłóbku Jezusa. A figurka Matki Bożej codziennie losowana i zabierana do domu przez dzieci będzie znakiem opieki Maryji nad ich rodziną. Roraty codziennie o 6.30, dzieci niech w niedzielę przychodzą na Mszę św. o godz. 11.00.

2. W czwartek wspomnienie liturgiczne św. Barbary, dziewicy i męczennicy, a w sobotę św. Mikołaja, biskupa (odpust w Parafii św. Mikołaja – o godz. 18.00 uroczysta Suma . 3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św. ku czci Bożego Serca będą o 6.30 – Roraty, o 8.00, o 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia, o 17.00 – dla dzieci, o 18.00 i o 19.00 dla kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum, dla oazy i Kręgów Rodzin. Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 16.30. Chorym zaniesiemy Komunię św. do domów w godzinach rannych.

4. Najbliższa sobota to Pierwsza Sobota Miesiąca – dzień czci Niepokalanego Serca NMP – nabożeństwo I soboty o 7.45, o 8.00 Msza św. „O wyniesienie na ołtarze Ojca św. Jana Pawła II”, a o 21.00 – „Wieczór z Janem Pawłem II”. Zapraszamy!

5. We wszystkie niedziele Adwentu o godz. 7.20 zapraszamy na Godzinki ku czci Niepokalanego Serca NMP. .

6. Jak w innych kościołach tak i u nas od następnej niedzieli będą rozprowadzane świece na stół wigilijny – jako Wielkie Dzieło Pomocy Świątecznej dla Dzieci – bo na taki cel są przeznaczone ofiary przez was składane.

7. Od jutra do waszych domów i mieszkań zapukają czy zadzwonią nasze Siostry zakonne z poświęconym opłatkiem na stół wigilijny, który ma być znakiem naszej łączności w te piękne Święta Bożego Narodzenia. Siostry przynoszą wam też dobre słowo i dar modlitwy. Przyjmijcie je otwartym sercem, a wasza hojność jest wkładem w dzieła duszpasterskie, które prowadzimy. Bóg zapłać!

8. Kosz dla najuboższych, by do niego złożyć żywność na Święta, będzie wystawiony w kościele i w naszym pasażu.

9. W najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej w sali Klubu Seniora będzie spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

10. Wigilia dla osób samotnych będzie w naszej Parafii w tym roku w niedzielę 21 grudnia o godz. 15.00. Prosimy o zgłoszenie u Sióstr w Caritasie lub w kuchni.

11. Na koniec zwróćmy się do Maryji z modlitwą, aby nas poprowadziła adwentową drogą do Nowonarodzonego: Pod Twoją obronę ………

Back to top