Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia duszpasterskie na 1.03.2009

Ogłoszenia duszpasterskie – 1.03.2009 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

1. To jest czas zdecydowanego zerwania z grzechem, z nałogami, z dokuczliwymi wadami, to czas intensywnej modlitwy i pracy nad sobą. Do tego jest potrzebna odpowiednia atmosfera w każdym domu. Niech głośna muzyka nie zakłóca wewnętrznego pokoju naszego serca a wynalazki techniki i postępu nie czynią z nas swoich niewolników. Do tego jest potrzebny program pracy nad swym duchem a przede wszystkim pomoc Boża, o którą osobiście zabiegajmy – przychodząc na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale , odprawiając rekolekcje wielkopostne czy przez intensywne życie modlitewne. Chcemy przypomnieć, że największym wsparciem w pracy nad sobą jest przyjmowana często Komunia św. Postarajmy się przeżyć Wielki Post w stanie łaski uświęcającej a zobaczymy swoje życie i codzienne sprawy w innym świetle.. Uwierzmy, że nasze życie może być bardziej Boże, bardziej ludzkie i bardziej piękne. Szukajmy mądrości w Piśmie św. w dobrej książce i prasie katolickiej.

2. Zapraszamy dziś i w inne niedziele Wielkiego Postu na godz. 17.00 na Gorzkie Żale i na kazanie pasyjne. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nam dorosłym powinno zależeć na tym, by na tym nabożeństwie nie brakło dzieci i młodzieży. Niech wasza, zachęta, dobry przykład i modlitwa przyprowadzi ich tutaj.

3. Najbliższy piątek, to Pierwszy piątek miesiąca – dzień szczególnej czci NSPJ – Msze św. będą o 8.00, 15.00 – w czasie Godziny Miłosierdzia, o 17.00 – dla dzieci, o 18.00 i 19.00 – dla oazy, Kręgów Rodzin i kandydatów do bierzmowania. Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 16.30. Chorym zaniesiemy do domów Komunię św. w godzinach rannych. Po każdej Mszy św. będziemy odprawiać Drogę Krzyżową.

4. Także w tym tygodniu Pierwsza Sobota miesiąca – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie o 7.45, o 8.00 Msza św. o rychłe wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II i o 21.00 „Wieczór z Janem Pawłem II”.

5. Dziś i w następną niedzielę ( za akceptacją naszego Metropolity) będzie można przed kościołem złożyć swój podpis pod petycją do Sejmu o uchwalenie Ustawy o przywróceniu Święta Trzech Króli w naszej katolickiej Ojczyźnie. Do podpisania tej inicjatywy społecznej potrzebny jest numer Pesel. W dni powszednie można tego dokonać w zakrystii.

6. W czasie Wielkiego Postu pojawia się w kościołach skarbonka z napisem ”jałmużna postna”, a to w tym celu, by ci, którzy pragną złożyć jałmużnę, jako swój akt pokuty za grzechy, mogli je tam umieścić. Jezus mówił, że „jałmużna gładzi wiele grzechów” – ofiary te są przeznaczone dla najbiedniejszych.

8. Na koniec : prośmy Matkę Bożą o siłę do walki z pokusami i szatanem: Pod Twoją obronę ………

Back to top