Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia duszpasterskie na 15.03.2009

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – zapraszamy wszystkich chętnych na to piękne nabożeństwo pokutne. Przypomnijmy, że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny, spełniając znane warunki.

2. W piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej – odprawiamy je w takich godzinach, aby wszyscy mający dobrą wolę mogli z niego skorzystać – o godz. 8.30, potem o 15.00 – w czasie Godziny Miłosierdzia dla dzieci o 17.00 i dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.

Rodzice pomóżcie dzieciom i młodzieży przychodzić na to nabożeństwo.

3. Od jutra w kościele i w pasażu pojawi się kosz, do którego można składać żywność jako dar świąteczny dla najbardziej potrzebujących. Można też pomóc biednym na Święta poprzez ofiarę złożoną do puszki z napisem „Jałmużna postna”.

A przed kościołem od następnej niedzieli – jak w poprzednie lata nasz Caritas rozprowadza baranki na stół wielkanocny i palmy – ofiary są dla najbiedniejszych dzieci

4. „Koło Radia Maryja” zaprasza w środę na Różaniec w intencji Ojczyzny na godz. 17.30 a bezpośrednio po Mszy św. na spotkanie w sali Klubu Seniora.

5. W gablotach jest wiele ogłoszeń i informacji o rekolekcjach i różnych nabożeństwach pomagającym głębiej przeżyć Wielki Post. Zwróćcie uwagę na nie.

6. Jak już wielokrotnie informowaliśmy – dziś o godz. 19.15 w naszej sali widowiskowej teatr BARAKAH wystawi sztukę pt. „Klinika dobrej śmierci”. Jest to rzecz o eutanazji czyli o uśmiercaniu ludzi starych i chorych. Warto przy dzisiejszych debatach zobaczyć ten problem i od takiej strony, jaką przedstawia ta sztuka. Zapraszamy – wstęp wolny. A okazją jest – 20-lecie powstania naszej Parafii. Wejście do sali od ul. Bandurskiego.

7. Wielkopostne spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie po Mszy św. wieczornej w najbliższy wtorek – w Sali Klubu Seniora.

8. W czwartek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Przed obrazem św. Józefa Patrona Miasta Krakowa będzie o godz. 18.00 u oo. Karmelitów przy ul. Rakowickiej Msza św. i akt oddania się św. Józefowi. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom składamy serdeczne życzenia imieninowe. A naszym Siostrom Józefitkom pracującym w naszej Parafii życzymy z okazji ich Święta szczere podziękowanie i wyrazy wdzięczności oraz wielu dobrych i świętych powołań do służby w ich Zgromadzeniu.

8. Na koniec, aby wsparcie i pomoc Matki Bożej towarzyszyła nam na drodze zmagania się o doskonałość życia, módlmy się: Pod Twoją obronę…

Back to top