Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia duszpasterskie na 29.03.2009

Ogłoszenia duszpasterskie – 29.03.2009 r.

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Jesteśmy na progu świętego czasu rekolekcji. Program i słowa zachęty skieruje do nas Ks. Rekolekcjonista Ks. Radosław Siwiński….. A oto kilka naszych – parafialnych ogłoszeń:

2. W środę zakończenie rekolekcji i dziękczynna Komunia św. przyjęta do naszych odnowionych serc. Poprzez ofiary złożone na tacę właśnie w środę podczas Mszy św.(może także przez dzieci i młodzież!?) będą przeznaczone na potrzeby związane z rekolekcjami. Bóg zapłać!

3. Kosz na nasze dary wielkanocne dla potrzebujących jest wystawiony tu w kościele i w pasażu – a przed kościołem dziś nasz Caritas rozprowadza baranki na stół wielkanocny, jako pomoc dla głodnych dzieci.

4. Na stolikach Caritasu są nowe, interesujące książki o Papieżu Janie Pawłe II – już w najbliższy czwartek czwarta rocznica jego śmierci. Zapraszamy na Msze św. o 8.00 i 18.00 oraz na nabożeństwo i przeżywanie na nowo Jego odejścia do Domu Ojca na godz. 21.00.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca – Msze św. ku czci Bożego Serca będą o 8.00, po niej Droga Krzyżowa o 15.00 – Godzina Miłosierdzia, Msza św. i Droga Krzyżowa, o 17.00 Msza św. i po niej Droga Krzyżowa dla dzieci, o 18.00 , Msza św. i po niej Droga Krzyżowa i o godz. 19.00 Msza św. i nabożeństwo Drogi Krzyżowej – dla oazy, Kręgów Rodzin i kandydatów do bierzmowania. Chorym zaniesiemy Komunię św. do domów w godz. przedpołudniowych.

6. Najbliższa sobota jest Pierwszą miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo o godz. 7.45, na Mszę św. o 8.00 – „o wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II” i na 21.00 – na „wieczór z Janem Pawłem II”.

W sobotę na godz. 10.00 przybędzie do naszej Parafii Ks. Biskup Józef Guzdek, który w czasie Mszy św. udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

7. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa – Mszę św. o godz. 9.30 i 11.00 poprzedzi tradycyjna procesja z palmami od krzyża misyjnego do kościoła. A dzieci niech na Mszę św. o godz. 11.00 przyniosą swoje najpiękniejsze palmy, po Mszy św. będzie rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą palmę i będą jak zwykle nagrody!

Back to top