Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 1.11.2009

Ogłoszenia duszpasterskie – 1 11.2009 r.

Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Poznając coraz bliżej naszych świętych Patronów widzimy, że świętość nie jest wcale tak dla nas odległa i niedosięgła, jest w zasięgu naszych możliwości i na miarę naszych talentów i zdolności. Do tego dochodzi potężne wsparcie Bożej łaski prowadzącej nas ku wyżynom nieba. Nie lękajmy się wchodzić codziennie na tę drogę wiodącą ku doskonałości.

Dziś Msze św. w takich godzinach jak w inne niedzielę – na godz. 17.30 zapraszamy na uroczyste nieszpory za zmarłych.

2. Jutro – 2 listopada – Dzień Zaduszny, w tym dniu przychodzimy z modlitwą do czyśca, gdzie nasi bracia i siostry czekają na zbawienie – cierpiąc i tęskniąc za Bogiem. Modlitwa nasza może im te cierpienia skrócić.

Jutro pierwsza Msza św. gregoriańska o godz. 7.00 rano , odprawiana za waszych zmarłych, których imiona będziemy przedstawiać Panu Bogu kolejno przez 30 dni – codziennie o tej samej godzinie. Zachęcamy do pełnego udziału w tej Eucharystii.

Następne Msze św. jutro będą o godz. 8.00, 17.00 i o godz. 18.00 – Msza św. zbiorowa, koncelebrowana za zmarłych, którym w ten sposób chcecie pomóc i których imiona mamy zapisane i przedstawimy je Bogu na początku Mszy św. Przypomnijmy, że w Dzień Zaduszny każdy kapłan odprawia trzy Msze św. za zmarłych.

3. Pierwszego i drugiego listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych: trzeba nawiedzić kościół i tu odmówić Ojcze nas, Wierzę w Boga …, Chwała Ojcu … oraz modlitwę w intencjach Ojca św. będąc w stanie łaski uświęcającej i mając wewnętrzną postawę wyrzeczenia się przywiązania i do trwania w grzechu. Także codziennie do 8 listopada można uzyskać taki sam odpust nawiedzając cmentarz.

4. Jeszcze dzisiaj można – w zakrystii lub kancelarii – podać imiona zmarłych, za których chcecie byśmy odprawili Msze św. gregoriańskie lub włączyli ich w modlitwę całego Kościoła poprzez wypominki.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca – Msze św. ku czci Bożego Serca będą o 8.00, 15.00, 17.00 – dla dzieci, o 18.00 i na 19.00 zapraszamy młodzież oazową, Kręgi Rodzin oraz kandydatów do bierzmowania. Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 16.30, a chorym zaniesiemy Komunię św. do domów w godz. rannych. (Ks. Łukasz odwiedza chorych w I soboty miesiąca).

6. Najbliższa sobota jest Pierwszą Sobotą miesiąca: nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.45, o godz. 8.00 Msza św. w intencji rychłego wyniesienia na ołtarze Ojca św. Jana Pawła II a o godz. 21.00 „Wieczór z Janem Pawłem II”. Zapraszamy wszystkich kochających Maryję i Jana Pawła II.

7. Chcemy jeszcze serdecznie podziękować tym, którzy zadbali o swoje zbawienie przez czynny udział w naszych MISJACH. Bóg zapłać za udział w naukach, Drodze Krzyżowej i innych misyjnych nabożeństwach. Nieśmy to bogactwo duchowe naszej wiary innym. Szkoda tylko, że tak wielu Parafian nie skorzystało z tej Bożej łaski.

7. Na drogę prowadzącą do świętości przyjmijcie Jezusowe błogosławieństwo……….

Back to top