Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 10.05.2009

VI Niedziela Wielkanocna

1. Łączymy się duchowo z Episkopatem Polski i wiernymi archidiecezji krakowskiej świętującymi Uroczystość naszego Patrona św. Stanisława Biskupa i Męczennika idąc w procesji z Wawelu na Skałkę. Niech ten wielki obrońca ładu moralnego w naszej Ojczyźnie wstawia się nieustannie za naszym narodem, także za naszym współczesnym pokoleniem Polaków.

Początek procesji o godz. 9.00 na Wawelu a Msza św. na Skałce ok. 10.00 przy ołtarzu Trzech Tysiącleci.

2. W środę w Liturgii wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, w czwartek – Święto św. Macieja, Apostoła, a w sobotę Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski.

3.W środę o godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – pisemne podziękowania i prośby do Matki Najświętszej prosimy składać do skarbonki przy kaplicy.

W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia – znajdźmy w tej Godzinie śmierci naszego Zbawiciela czas, aby włączyć się w wielkie wołanie Kościoła „o miłosierdzie dla nas i całego świata”.

3. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie – I Komunia św. – ok. 60 dzieci przyjmie po raz pierwszy do serca Pana Jezusa. Jest to radość nie tylko dziecka, jego rodziny ale całej wspólnoty Parafii.

Msza św. pierwszokomunijna rozpocznie się o godz. 10.30 . Bardzo prosimy, aby na tej Mszy św. pozostawić miejsca dla dzieci i ich najbliższych rodzin. Niech dzieci widzą, że cała ich rodzina karmi się Ciałem Pańskim! Nabożeństwo do Natki Bożej i rozdanie pamiątkowych obrazków będzie po południu o godz. 16.00. A potem Biały Tydzień codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo majowe a po nim Msza św. w intencji dzieci i ich rodziców i wychowawców.

Także w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 13.00 dzieci z klas trzecich obchodzić będą I Rocznicę I Komunii św. Spowiedź tych dzieci i rodziców – w sobotę od godz. 10.00 – 11.00.

4. Na koniec św. Stanisława, dzisiejszego Patrona prośmy o ład moralny w naszych sercach, w naszych rodzinach i naszym narodzie: Zdrowaś Maryjo ….

Back to top