Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 17.05.2009

6 Niedziela Wielkanocna

1. Dziś w Parafii przeżywamy kolejną radość religijną. Powodem tego jest Pierwsza Komunia św. dzieci, które umocnią swą przyjaźń z Jezusem przez przyjęcie do serca Ciała i Krwi Jego. A o godz. 16.00 przez Akt oddania się Matce Bożej powierzą swe dalsze życie i jego rozwój Matce Jezusa. Od jutra Biały Tydzień – dzieci wraz z rodzicami przychodzą na nabożeństwo majowe na godz. 17.30 i uczestniczą w pełni we Mszy św. o godz. 18.00. A w sobotę jadą na wspólną pielgrzymkę.

Także dzieci z klas trzecich na Mszy św. o godz. 13.00 przeżywać będą pierwszą Rocznicę I Komunii św. Otoczmy modlitwą i troską życie duchowe tych dzieci.

2.Zapraszamy codziennie o 17.30 na nabożeństwo majowe odprawiane ku czci Maryi naszej Matki i Królowej. Niech na tym nabożeństwie nie zabraknie dzieci i młodzieży. W te najbliższe dni będziemy się modlić o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

3. Jutro rocznica święceń kapłańskich Ks. Proboszcza, w czwartek – Ks. Krzysztofa a w następny poniedziałek Ks. Bogusława.

4. Z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka zapraszamy wszystkie dzieci wraz ze swoimi Mamami na Mszę św. i wspólne spotkanie przy grillu i na wspólnej zabawie w sali widowiskowej – w najbliższą niedzielę 24 maja o godz. 15.30.

5. W zbliżające się wakacje chcemy również zorganizować wypoczynek dla dzieci z Parafii, zwłaszcza tych, których rodzice nie mogą sobie pozwolić na wspólny wyjazd. Wczaso-rekolekcje będą w dniach od 15 – 31 lipca nad jeziorem w Rozłazinie k.Lęborka. Karty uczestnictwa i zapisy u Ks. Bogusława.

6. Zbliżamy się do 20-tej rocznicy erygowania naszej Parafii. By to zaznaczyć i uczcić – chcemy dołączyć naszą, parafialną grupę chętnych do Krakowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymka wyrusza z Wawelu 6 sierpnia. To jest nowy pomysł, ale dla chętnych naszych Parafian to dobra okazja by się bardziej poznać, zaprzyjaźnić i wspólnie odwiedzić Królową Polski na Jasnej Górze. Chętni niech zgłaszają się w zakrystii, kancelarii lub u Księży.

7. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypada w czwartek, zostaje przeniesiona na VII Niedzielę Wielkanocną czyli na następną niedzielę.

8. Wedle woli naszych Biskupów nasza Parafia ma w tym roku poimóc w budowie kościoła przy ul. Siemaszki w Krakowie. W najbliższą niedzielę będzie z tej Parafii kapłan głosił Słowo Boże i kwestował na ten cel. Bóg zapłać!

9. By dzieciom przeżywającym dziś swoje Święto nigdy nie zabrakło wiary i miłości ku Bogu prośmy Matkę Bożą: Pod Twoją obronę ……..

Back to top