Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 20.09.2009

Ogłoszenia duszpasterskie – 20.09.2009 r.

25 Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy dziś na godz. 14.00 wszystkie dzieci przedszkolne i ich rodziców, na pierwszą powakacyjną Mszę św. Przyprowadzajcie rodzice na tę Mszę św. swoje dzieci, bo na nich dzieci okrywają tajemnicę Mszy św. i liturgii.

2. W najbliższym tygodniu zwracamy się z modlitwą do naszych Patronów :

– jutro : do św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

– w środę : – do św. Ojca Pio, zakonnika

– w piątek – do bł. Władysława z Gielniowa, kapłana,

– w sobotę: do świętych męczenników Kosmy i Damiana, patronów aptekarzy,

3. W naszym gabinecie Caritas – po wakacyjnej przerwie znów przyjmują lekarze i pielęgniarki – szczegółowe terminy przyjęć są wywieszone w gablotach. Bóg zapłać! – za przynoszone lekarstwa, które pod nadzorem lekarza przekazujemy potrzebującym. Lekarstwa wciąż są bardzo potrzebne, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają środków, aby je wykupić.

4. W najbliższy wtorek o godz. 19.00 będzie Msza św. i podział na grupy młodzieży ze wszystkich klas gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prowadzimy to przygotowanie dla młodzieży mieszkającej na terenie naszej Parafii, niezależnie od tego gdzie uczęszczają do szkoły. Szkoły, wedle zarządzenia Ks. Kardynała nie prowadzą przygotowania do bierzmowania Przygotowanie trwa przez trzy lata gimnazjum – młodzież bierzmowanie przyjmuje pod koniec klasy trzeciej. We wtorek po Mszy św. podamy dokładne terminy, z których młodzież wybiera jeden dla siebie. Ponieważ tych spotkań nie ma wiele, każde spotkanie jest ważne – niech młodzież ich skrzętnie pilnuje.

5. Chłopcy z klas trzecich i starsi mogą jeszcze zapisać się na kandydatów na ministrantów. Spotkania są w środy o godz. 17.00 w salce przy kościele.

6. Znów w tym roku znaleźli się chętni nauczyciele, którzy chcą gratisowo pomagać w nauce dzieciom i młodzieży. Nauczyciele chemii, j. angielskiego, łaciny, j. francuskiego a nade wszystko matematyki, która jak wiemy będzie już w tym roku na maturze, chcą uczyć indywidualnie – w naszych salkach przy kościele, lub w domach. Prosimy o zapisy – w kancelarii lub w zakrystii – skontaktujemy osobiście młodych z nauczycielami. Chcemy te korepetycje rozpocząć od 1 października.

7. Bóg zapłać za wasze dzisiejsze ofiary – jak widzicie są one przeznaczone na bieżące inwestycje i upiększanie kościoła i jego otoczenia.

8. Przekazujemy serdeczne podziękowanie od Ks. z Ukrainy, za wasze ofiary i serce na budowę kościoła. Złożyliście na ten cel 6420 zł. Bóg zapłać!

9. Wielkimi krokami zbliża się termin naszych misji świętych, w czasie których nasz Pan Jezus Chrystus chce spotkać się z każdym Parafianinem. Trzeba do tego spotkania wszystkim nam przygotować drogę modlitwą. Prośmy Matkę Najświętszą, aby nikt nie rozminął się z przychodzącym Panem: Pod Twoją obronę …….

Back to top