Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 20.12.2009

IV Niedziela Adwentu

1. Jeszcze tylko cztery dni do Świąt. Przypilnujmy by zewnętrzne porządkowanie naszych domów i mieszkań nie zabrało nam całego tego czasu – bo serce, sumienie i dusza czeka też na „porządki”. Temu będą służyć dyżury Księży w konfesjonałach – okazja do spowiedzi będzie w poniedziałek, wtorek i środę: od 6.00 rano do 9.00, a po południu od 16.00 – 19.00. W Wigilię ( w czwartek) natomiast spowiadać będziemy od 6.00 rano do 10.00, po południu już nie będzie spowiedzi – to czas Wieczerzy Wigilijnej! Nie zostawiajmy tego obowiązku na ostatnie godziny!

2. W środę o godz. 15.00 w naszej sali widowiskowej rozpoczniemy Wieczerzę Wigilijną dla chorych, samotnych , opuszczonych i dla tych, którzy się nimi opiekują. Po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia będą życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólny posiłek i śpiew kolęd. Będzie z nami, jak w poprzednie lata zespół muzyczny „Mogilanie”. Zapraszamy.

3. A w czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Najpierw w domach Wieczerza Wigilijna, a o północy Pasterka. Po ukazaniu się pierwszej gwiazdy na niebie rozpoczynamy Wieczerzę Wigilijną. Na samym początku Wigilii uczcijcie Księgę Pisma św.- odczytując tekst z Ewangelii opisujący narodzenie Chrystusa, potem – miejcie odwagę uklęknąć ze swą rodziną do wspólnej modlitwy w której ogarnijcie wszystkich ludzi potrzebujących, także zmarłych, a dopiero wtedy z opłatkiem w ręku przekazujcie w życzeniach pełnych miłości bogactwo swojego serca. Niech bliscy w tym dniu dowiedzą się o naszej prawdziwej wdzięczności i radości z tego, że jesteśmy razem.

Nic też nie zastąpi żywego śpiewu kolęd – pielęgnujmy ten piękny zwyczaj. Przygotujcie teksty kolęd do śpiewania dla wszystkich!

W Wigilię Bożego Narodzenia jest zalecany post od pokarmów mięsnych! Brońmy się przed tym, by ktokolwiek lub cokolwiek zakłóciło nasze świętowanie.

O północy zapraszamy na Pasterkę.

Jak co roku poprzez ofiary złożone na Pasterce wspomagamy wielkie Dzieło Ratowania Życia Nienarodzonych dzieci i ich matek – SOS. Bóg zapłać!

4. W piątek – w Święto Bożego Narodzenia Msze św. będą w takim porządku jak niedzielę. Przypomnijmy, że 20 lat temu w Boże Narodzenie została przez Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego ustanowiona nasza Parafia. Niech z racji tego Jubileuszu, wszyscy Parafianie poczują się adresatami najlepszych życzeń i specjalnego błogosławieństwa.

5. Sobota – drugi dzień Świąt – to Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Ze względu na świąteczny charakter tego dnia w tradycji polskiej – Msze św. będą o tych samych godzinach jak w niedzielę. W tym dniu chcemy naszymi ofiarami wesprzeć Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

6. Zgłoście chorych nie wychodzących z domu – przyjdziemy do nich z posługą sakramentalną – w najbliższą środę od godz. 9.00.

7. Na zakończenie – prośmy Maryję, aby nas wszystkich zaprowadziła w czystości serca do betlejemskiego żłóbka: Pod Twoją obronę…

* * *

Informacje na temat wizyty duszpasterskiej 2009/2010 będzie można znaleźć on-line już wkrótce tutaj.

Back to top