Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 26.04.2009

Ogłoszenia duszpasterskie – 26.04.2009 r.

3 Niedziela Wielkanocna

1. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Modlitw o Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego – jest to wezwanie do modlitwy za kierowców i innych użytkowników dróg, ale także uświadomieniem nam o naszej odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje i naszych bliźnich. Sprawa jest ważna, bo statystyki są alarmujące: w ciągu ostatnich 15 lat wydarzyło się na naszych drogach 820 tysięcy wypadków i zginęło w nich 100 tysięcy osób i ponad milion było rannych. A ilu z nich jest dziś w leczeniu a ilu niepełnosprawnych na całe życie? Dbajmy o wyobraźnię, o roztropność, o rozwagę ale i o odpowiedzialność za siebie i innych.

2. W tym tygodniu w Liturgii:

– w środę: Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i dr Kościoła, Patronki Europy. Jest to też dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Ogarniemy w tym dniu wielkie rzesze polskich biskupów, kapłanów i zakonników, którzy oddali życie za Ojczyznę i często za swoich wiernych. W środę także rozpoczyna się Nowenna ku czci św. Stanisława BM, codziennie Katedrę Wawelską odwiedzać będą wierni poszczególnych Parafii Archidiecezji. Nasza Parafia jest zaproszona właśnie na najbliższą środę. Wyjście z placu przykościelnego o godz. 16.40.

– w czwartek- wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika, a o godz. 17.30 – pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP. Nabożeństwo to będzie codziennie przez cały miesiąc maj, podczas, którego będziemy się modlić za Ojca św. za Ojczyznę, o nowe, liczne powołania kapłańskie i zakonne oraz o dobre zbiory. Zapraszamy do bardzo licznego udziału.

– najbliższy piątek – to I Piątek miesiąca: Msze św. ku czci NSPJ odprawimy o godz. 8.00, 15.00 – w czasie Godziny Miłosierdzia oraz Msza św. o godz. 18.00. Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 17.00. W godz. rannych zaniesiemy chorym Komunię św. do domów.

w sobotę, w Pierwszą Miesiąca o godz. 7.45 – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, o 8.00 Msza św. : „O rychłe wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II” i o 21.00 „Wieczór z Janem Pawłem II”. Zapraszamy. W sobotę też wspomnienie św. Zygmunta, króla i męczennika

3. Dziś o godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św dla przedszkolaków i ich rodziców. Zapraszamy.

5. Pierwsza Komunia św. dzieci będzie w naszym kościele 17maja o godz. 10.30. W tym samym dniu o godz. 13.00 będzie I Rocznica Komunii św. dla dzieci z klas trzecich. Polecamy waszym modlitwom te dzieci i ich rodziny.

6. Na zakończenie: przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców. Módlmy się:

Wszechmogący Boże, Stwórco świata i ludzi, błagamy Cię przez zasługi św. Krzysztofa o serca czułe dla bliźnich, pozbawione egoizmu i samolubstwa. Niech przykład św. Krzysztofa, który tak wiernie spełniał Twoje Przykazania , rozbudzi w nas miłość bliźniego, posiadającą moc szlachetnego regulowania wszystkich spraw na ziemi. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Back to top