Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 31.05.2009

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

1. Dziś Uroczystość Pięćdziesiątnicy czyli Zesłania Ducha św. na Apostołów – Duch Jezusa żyjący w nas i wśród nas sprawia, że Kościół Chrystusowy żyje, tworzy tyle pięknych dzieł we współczesnym świecie, wzrasta w miłości i uzdalnia nas codziennie do wysiłku w stronę dobra i miłości. Jedną z podstawowych umiejętności chrześcijanina to umiejętność współpracy z Duchem św., z Duchem Jezusa żyjącym nieustannie w swoim Kościele. O tę łaskę jednym głosem prośmy dziś Boga. Dziś o godz. 17.30 – ostatnie nabożeństwo majowe.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Matki Kościoła Maryji. Choć jest to dzień pracy i nauki – znajdźmy jutro czas na uczestnictwo we Mszy św. ku czci naszej Matki. Msze św. jutro będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. Po tej Mszy św.- będzie pierwsze nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i tak będzie codziennie przez cały miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ.

Przyjdźmy jutro na Mszę św. i módlmy się za dzieci z okazji Dnia Dziecka. Caritas Archidiecezji Krakowskiej organizuje jutro w parku Jordana wiele atrakcji, konkursów, zabaw i pokazów. To wszystko będzie od godz. 10.00 do 18.00.

3. Najbliższy piątek to Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św. ku czci Bożego Serca będą o 8.00, 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia, o 17.00, 18.00 i 19.00. Spowiedź pierwszopiątkowa rano od 7.30 i po południu od 16.30. Chorym zaniesiemy Komunię św. do domów w godzinach rannych.

A sobota najbliższa to I Sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.45, o 8.00 Msza św. – o wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II i o godz. 21.00 – „Wieczór z Janem Pawłem II”. Zapraszamy.

4. Następna niedziela to niedziela Trójcy Przenajświętszej – w tym dniu kończy się w naszej Archidiecezji czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

5. Zbliża się Święto Bożego Ciała. Jak co roku o godz. 16.00 będzie Msza św. i procesja z Najświętszym Sakramentem. W tym roku będzie trochę inaczej: Msza św. będzie u Sióstr Duchaczek przy ul. Lotniczej 4 i po niej wyruszymy z procesją ulicami – Nadbrzeżną, Narzymskiego i wrócimy ulicą Lotniczą, by przy ołtarzu u Sióstr otrzymać uroczyste błogosławieństwo. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy: młodzież oazową i lektorów, Kręgi Rodzin, Rodzinę Różańcową, Caritas i pracowników kuchni i Koło Radia Maryja i Siostry Duchaczki. W Boże Ciało wszyscy dajemy Bogu czytelne świadectwo wiary.

7. Na koniec prośmy Maryję, by pomogła nam codziennie żyć natchnieniami Ducha św.: Pod Twoją obronę ………

Back to top